Податкова інформує (16.11.2015)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Понеділок, 16 листопада 2015, 10:46

Звернутися до фіскальної служби Вінниччини відтепер можна і в електронному вигляді

Відтепер звернутися до фіскальної служби Вінниччини можна і в електронному вигляді. Як зазначають у Головному управління ДФС у Вінницькій області, відповідно до вимог ст.5 Закону України «Про звернення громадян», у кожній податковій інспекції та їхніх відділенням області створено електронні поштові скриньки для запитів на отримання публічної інформації та для подання письмових звернень в електронному вигляді.

А якщо у вас є наміри направити електронного листа чи звернення безпосередньо до Головного управління ДФС у Вінницькій області, то спрямуйте його за адресою - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Нагадаємо, що  у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Відтак, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно бути у вигляді скан-копії та/або фото копії.

Електронні сервіси ДФС полегшують спілкування податківців з платниками

Робота Державної фіскальної служби, у першу чергу, орієнтована на якісне впровадження  електронних сервісів для забезпечення потреб платників. З часом їх перелік постійно зростає.

Користуючись електронними сервісами ДФС, платники  мають змогу вирішити широкий спектр питань, не виходячи зі свого офісу чи дому, заощадити особистий час та скоротити до мінімуму контакти з фахівцями фіскальної служби.

На офіційному сайті ДФС  України можна отримати інформацію про потенційного бізнес-партнера щодо сумлінності сплати податків до бюджету,  ознайомитися з реєстрами платників ПДВ, страхувальників, платників єдиного податку, заповнити декларацію тощо.

Маючи ключ електронного цифрового підпису, можна оцінити переваги «Електронного кабінету платника податків». За його допомогою користувач може підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Скориставшись сервісом «Інформація про РРО», будь-який покупець придбавши товар в магазині, за одержаним фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

Електронний сервіс «Інформація про КОРО» містить дані про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки  цим сервісам може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

З 1 вересня у штатному режимі працює електронний сервіс "Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису".

Для одержання відомостей фізична особа повинна сформувати запит в електронному вигляді, підписати електронним цифровим підписом та відправити на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Нагадаємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням sts.gov.ua

За вересень донарахували зарплату – штрафні санкції з ЄСВ не застосують

Законом України від 17 вересня 2015 № 704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (далі – Закон № 704), зокрема, перенесено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року.

Так, у разі, якщо підприємством за період з 1 вересня 2015 року було здійснено нарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становила 1 218 грн., таке підприємство повинно здійснити донарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становить з 1 вересня 2015 року 1378 гривень.

Також необхідно провести перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку єдиного внеску на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, та нарахування проводились до 01.09.2015.

Отже, за період з 1 вересня 2015 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень – грудень 2015 року.

У разі здійснення платниками перерахунку єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, передбачених Законом № 704, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску фіскальним органом не застосовуються. 

В Україні затверджено новий Державний реєстр РРО

Днями наказом Державної фіскальної служба України від 29.10.2015 р. № 829 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» було затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації Окрім того, тут є перелік апаратів, первинна реєстрація яких заборонена.

Додамо, діючий реєстр поповнився чотирма новими моделями РРО. Відтак, налічує тепер 140 моделей.

З набранням чинності наказу № 829, втратив чинність Наказ ДФС України від 9 липня 2015 року № 485. 

Більше 37.5 мільйонів гривень ЄСВ сплатили платники Мурованокуриловецького району

З початку цього року страхувальники, які перебувають на обліку в Мурованокуриловецькому відділенні, перерахували 37,581 млн. гривень єдиного соціального внеску. Якщо порівняти надходження з відповідним періодом минулого року, то надходження зросли на 4,71 млн.грн. Тільки у жовтні поточного року єдиного внеску надійшло 5,095 млн. грн., що більше за аналогічний період минулого року на 1,34 млн. грн. Про це повідомляє заступник начальника – начальник Мурованокуриловецького відділення Ліщина Олег Володимирович.

Як зазначає керівник, такі вагомі показники у сплаті єдиного соціального внеску дають можливість державі забезпечити своєчасні виплати пенсій та інших необхідних соціальних гарантій громадянам.

Нагадаємо, що на веб-порталі ДФС України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники ЄСВ можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта. 

 

Н.Д.Онуфрійчук
головний державний ревізор-інспектор
Мурованокуриловецького відділення
Могилів-Подільської ОДПІ

У вас немає прав для коментування