В області на 345,0 тис.грн збільшилися видатки на проведення щомісячних страхових виплат в разі часткової чи повної втрати працездатності

Автор: Сергій Категорія: Різне Створено: Вівторок, 03 квітня 2012, 01:50

З 1 березня 2012 року відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» проведено перерахування розміру щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника. При цьому вперше перерахування проведено на коефіцієнт зростання не реальної, а номінальної заробітної плати. В зв’язку з цим максимальний коефіцієнт зростання щомісячної страхової виплати з 1 березня 2012 року склав 1,176 (17,6 %) проти 1,102 (10,2%) у 2011 році. Таким чином, середня щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого з 1 березня 2012 року у Вінницькій області збільшилася на 69 грн., щомісячна страхова виплата особам, які мають на це право в разі втрати годувальника – на 80 грн. Видатки на проведення щомісячних страхових виплат в разі часткової чи повної втрати працездатності та щомісячної виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника по області збільшилися в середньому на 345,0 тис.грн. та на 26,5 тис.грн. відповідно.

В даний час Правлінням Фонду розглядається механізм осучаснення щомісячної страхової виплати особам, яким вона була призначена до 2005 року. При цьому планується провести перерахування розміру щомісячної страхової виплати з 1 березня 2002, 2003, 2004 та 2005 років на коефіцієнт зростання номінальної заробітної плати. Відповідно до проведених розрахунків, сума доплати кожному потерпілому в середньому становитиме 1689 грн. В цілому по області сума щомісячних виплат збільшиться на 8 059,4 тис. грн. Усі потерпілі внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання в повному обсязі та своєчасно забезпечені відповідно до висновків МСЕК протезно-ортопедичними виробами, кріслами-колясками (в тому числі виготовленими за індивідуальним замовленням), безкоштовними медикаментами, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, путівками для санаторно-курортного лікування (інваліди І групи – щорічно, інваліди ІІ групи – один раз на два роки, інваліди ІІІ групи – один раз на три роки), додатковим харчуванням, зубопротезуванням, очним та слуховим протезуванням, а також лікуванням у лікувально-профілактичних закладах.

Всі вищезазначені заходи здійснюються в рамках виконання доручення Президента України від 15.03.2012 року „Щодо забезпечення послідовного впровадження державної соціальної політики щодо підвищення стандартів життя” робочими органами виконавчої дирекції Фонду у Вінницькій області.


Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вінницькій області


За матеріалами Мурованокуриловецької РДА

У вас немає прав для коментування