Колектив однодумців
Мурованокуриловецький районний центр зайнятості було створено в 1991 році. У цьому брали участь Василь Васильович Лисак – перший директор, Марія Іванівна Кушнір – вони обоє сьогодні на заслуженому відпочинку, а також Галина Володимирівна Тарановська, Олена Павлівна Каплунська.
Ці люди заклали перші цеглини у міцний фундамент колективу. Незабутній внесок колишніх працівників Світлани Анатоліївни Кубляк та Анатолія Васильовича Дубового, які сьогодні керують іншими установами. Особлива подяка - Валентину Миколайовичу Плаксі, за керівництва якого та його зусиллями були створені належні умови для прийому клієнтів служби зайнятості та роботи спеціалістів.
Наш колектив сьогодні - органічний „сплав” досвіду і молодості.
Безпосередньо працюють з безробітними у відділі надання соціальних послуг, який очолює заступник директора Олена Павлівна Каплунська – справжній фахівець своєї справи. У цьому відділі трудиться також досвідчений спеціаліст з профнавчання та профорієнтації, заступник начальника відділу Анатолій Іванович Гончар. Досвід та майстерність досвідчених фахівців органічно поєднується із енергією, завзятістю та наполегливістю спеціалістів реєстраційно-приймального сектору Ігоря Михайловича Мніха, Аліни Петрівни Гремалюк, Лілії Олександрівни Ладан, Світлани Петрівни Мельник, Лесі Романівни Козар.
Відділ взаємодії з роботодавцями також очолює спеціаліст зі стажем – Людмила Іванівна Рубаха. Разом із нею успішно працюють Олена Петрівна Обертинська та Світлана Олександрівна Дерен.
За плечима начальника відділу бухгалтерського обліку Галини Володимирівни Тарановської – багатолітній досвід і визнання. ЇЇ ім’я занесено на дошку пошани обласного центру зайнятості. З нею у відділі працює Тетяна Кириченко - справжній мозковий центр колективу, фахівець-універсал, яка з кожним днем показує все вищу професійну майстерність та передає її колегам .
Колектив центру зайнятості - згуртована команда однодумців-професіоналів, що мають бажання , вміння та професійні навики для роботи на нелегкій соціальній ниві. За роки, що минули, наш колектив посів гідне місце в системі соціального захисту населення району та здобув авторитет у людей. Головне наше надбання - подяка сотень жителів району, які з нашою допомогою знайшли роботу, і тих роботодавців, які отримали гідних працівників.
Одяг від Тетяни Притуляк
„Ні – жіночому безробіттю, так – жіночому підприємництву” - цей, може й занадто гучний, девіз повністю підтримує молодий підприємець з Мурованих Куриловець Тетяна Притуляк. Вчорашня безробітна, опинившись на вулиці після ліквідації швейної фабрики, де вона працювала технологом, не опустила рук. За порадою фахівців місцевого центру зайнятості взяла участь в тренінг – семінарі „Моя власна справа”. Після цього, не довго думаючи, склала бізнес-план на тему „Пошиття одягу”. Проведена в той час центром зайнятості паспортизація селищної ради допомогла підібрати приміщення, яке пустувало, – колишній швейний цех побуткомбінату. І справа пішла напрочуд швидко. Вирішивши своє подальше майбутнє, Тетяна також створила три робочих місця для колишніх безробітних, і сьогодні їхній модельний одяг можна побачити на місцевому ринку не тільки в Мурованих Курилівцях, а й за межами району.
Підприємець Тетяна Олексіївна Притуляк разом зі своїм колективом тепер шиє на замовлення фірм України, США, Голландії, Польші, Німеччини.
Тут трудилося 10 найманих працівників, які отримали роботу за сприяння районної служби зайнятості, четверо з них – на дотаційних місцях. Нині, у зв’язку зі світовою кризою, обсяг замовлень дещо зменшився, тож у колективі залишилося шестеро швачок.
„СТРІЛА” ДОЛАЄ БЕЗРОБІТТЯ
Щоб допомогти селянам знайти роботу, служба зайнятості налагоджує зв’язки з роботодавцями. Характерним прикладом у цьому напрямку є співпраця Мурованокуриловецького районного центру зайнятості з селянсько-фермерським господарством „Стріла” Віктора Гори (колишнього військовослужбовця). Партнерські взаємини тривають із 2001 року.
Спочатку цей мешканець селища виступав як приватний підприємець, маючи постійних лише два-три працівники. Хоча протягом сезону він забезпечував роботою 60-80 осіб. Пізніше В.В. Гора заснував СФГ „Стріла” в с.Снітків. Жителі цього населеного пункту на той час залишались „біля розбитого корита” – від місцевого ТОВ „Мир” внаслідок недолугого господарювання його засновників залишились лише пусті комори та незорані поля. Тому з радістю віддали свої земельні та майнові паї молодому, енергійному та підприємливому господарю. Та й на роботу до нього йдуть охоче – середньомісячна заробітна плата тут вища навіть районного рівня по всіх галузях, не кажучи вже про зарплату аграрників району. Причому вона виплачується своєчасно, за бажанням працівників – натурою чи у грошовому вигляді.
З перших днів свого господарювання керівник СФГ „Стріла” частий гість в районному центрі зайнятості. Тут він отримує різні послуги . Це, перш за все, підбір персоналу на постійні, сезонні та оплачувані громадські роботи. Надається йому тут також правова допомога - в оформленні трудових відносин між фермерським господарством та найманими працівниками, укладенні колективного договору та з інших питань трудового законодавства. За порадою наших фахівців В.В. Гора одним із перших в районі долучився до програми створення дотаційних робочих місць. Спочатку створив чотири дотаційних робочих місця, тепер їх вже – 59. У такий спосіб фермер підібрав собі працівників різних спеціальностей - бухгалтер, водії, трактористи, токар, кухар та інші. Отримання дотації, за словами фермера, дозволило вкласти оборотні кошти у розвиток „Стріли” - на відновлення машино-тракторного парку, на спорудження теплиці.
- У подальшому, - заявляє Віктор Гора, - планую й надалі створювати додаткові робочі місця за сприяння служби зайнятості, бо переконався - така співпраця вигідна. Також відчутну фінансову допомогу центр зайнятості надає селянсько-фермерському господарству „Стріла” в організації оплачуваних громадських робіт – крім підбору безробітних для участі в зазначених роботах протягом двох років відшкодовуються вартість паливно-мастильних матеріалів при перевезенні безробітних до місця роботи з навколишніх сіл.
Рішенням керівництва центру зайнятості СФГ „Стріла” визначено ринкоутворюючим підприємством. З ним центр зайнятості уклав договір про співробітництво, відповідно до якого вже найближчим часом планується підготувати для господарства ряд фахівців.
Нині СФГ „Стріла” – сучасне модифіковане підприємство, в якому майже всі процеси механізовано, тож чисельність працюючих тут оптимальна.
Володимир Мельник, директор Мурованокуриловецького районного центру зайнятості
17-05-23
17-03-22