Податкова інформує (25.05.2016)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 25 травня 2016, 16:01

Зміни в оподаткуванні вживаних автівок

Жмеринська ОДПІ ГУ  ДФС у Вінницькій області  інформує про те, що з 1 червня 2016 року у зв'язку з його опублікуванням у газеті "Голос України" від 13.05.2016р. № 87 набере чинності Закон України від 12.04.2016р. №1084-VIII "Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів".

Вказаним Законом вносяться зміни до п. 189.3 ст. 189 Податкового кодексу, який встановлює окремий порядок оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю).

Здебільшого зміни стосуються представників бізнесу, які продають вживані транспортні засоби, що прийняті за договорами комісії. Нововведення виключають поняття «однорідні товари» та змінюють терміни «нові транспортні засоби», та «вживані товари», які застосовуються для цілей V Розділу Податкового кодексу. Звертаємо увагу, що з 1 червня 2016р. новим транспортним засобом буде вважатися транспортний засіб, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому має загальний наземний пробіг до 6000 кілометрів. Відповідно, вживаними товарами вважатимуться товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу. 

Коригування ПДВ-зобов’язань – основні умови проведення

Жмеринська ОДПІ ГУ  ДФС у Вінницькій області інформує про те, що ДФС України у листі від 10.05.2016 р. №10328/6/99-99-15-03-02-15  роз’яснила порядок ведення податкового обліку по ПДВ у випадку, коли постачальнику було повернуто раніше поставлений та оплачений товар, при цьому кошти за такий повернутий товар покупцю не повертаються, а на підставі додаткової угоди набувають статусу попередньої оплати за інший товар.

Згідно з  положеннями статті 192 Податкового кодексу, у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН. У разі якщо кошти, які не повертаються покупцю за повернутий товар, на підставі додаткової угоди набувають статусу попередньої оплати за інший товар/послугу, на дату укладання такої додаткової угоди постачальник зобов'язаний скласти податкову накладну на суму такої попередньої оплати та зареєструвати її в ЄРПН у терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації.

Додаткові матеріали: 

Оновлено Інструкцію з ЄСВ

Міністерство фінансів України наказом від 28 березня 2016 року № 393 виклало у новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску, затверджену наказом Мінфіну від 20 квітня 2015 року N 449, яким приведено у відповідність до норми статей 1, 4, 6 - 8, 10, 12, 25 та пунктів 9 2, 9 4 - 9 6 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" із змінами та доповненнями. Наказ №393 набрав чинності з дня його офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» №36 від 17 травня 2016 року.

Основними змінами з 1 січня 2016 року є:

  • збільшення максимальної величини бази нарахування єдиного внеску до двадцяти п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок;
  • виключено норми щодо розміру ЄСВ залежно від класу професійного ризику;
  • встановлено єдину ставку внеску в розмірі 22%;
  • уточнено правило нарахування єдиного соціального внеску з врахуванням розміру мінімальної зарплати. Коли база нарахування ЄСВ менше розміру мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховують із розміру мінімальної заробітної плати. Правило діє за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

Окрім цього, уточнено, що вимоги щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату (дохід), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, не застосовуються до заробітної плати:

  • не за основним місцем роботи (базою нарахування ЄСВ є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру);
  • яка нараховується підприємствами, установами, організаціями працівникам-інвалідам, до яких застосовують розмір ЄСВ 8,41%, 5,3% або 5,5%;
  • працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО.

Наголошуємо, фізичних осіб-підприємців виключено з переліку осіб, які мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

А також, звертаємо увагу, зменшено строки сплати узгодженої суми недоїмки та суми пені та штрафів з 10 робочих днів до 10 календарних днів. 

У вас немає прав для коментування