Мурованокуриловецьке відділення Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує суб’єктам господарювання про виведення з експлуатації до 1 січня 2016 року реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді.
Користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), був встановлений перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Тому звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які використовують такі РРО, на необхідність виведення їх з експлуатації, та застосовувати в своїй діяльності моделі що створюють контрольну стрічку в електронній формі.
Поряд з цим, з 1 січня 2016 року до суб’єктів господарювання будуть застосовуватися фінансові санкції у розмірі 10-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.
З 01.01.2015 платниками податку на прибуток підприємств є виключно юридичні особи та враховуючи, що статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам пункту 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичної особи, то відокремлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Так, підпунктом 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податку на прибуток - резидентами є суб’єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 ст.133 цього Кодексу.
Нагадуємо, що до неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України і не є платниками податку, зокрема можуть бути віднесені:
Більш детальна інформація та відповідне питання – відповідь розміщено у підкатегорії 102.19 категорії 102 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.
Мурованокуриловецьке відділення Могилів-Подільської ОДПІ звертає увагу, що фізична особа – платник податку, який був звільнений з місця роботи, має право на отримання податкової соціальної пільги в місяці, в якому відбулося таке звільнення.
Така законодавча норма передбачена відповідно до підпункту 169.3.4 пункту 169.3 статті 169 Податкового кодексу України.
Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати , якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У цьому році ця сума не повинна перевищувати 1 710 грн.
Крім того варто зазначити, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Отже, оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то слід зауважити, що при прийнятті на нове місце роботи, така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги.
Проте, особа має право на пільгу вже у наступному місяці після прийняття на роботу.
Н.Д.Онуфрійчук
головний державний ревізор-інспектор
Мурованокуриловецького відділення
Могилів-Подільської ОДПІ
17-05-23
17-03-22