Податкова інформує (25.01.2016)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Понеділок, 25 січня 2016, 15:03

Про особливості формування Реєстру неприбуткових установ та організацій

До затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – новий Реєстр неприбуткових установ та організацій) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України № 37 від 24.01.2013.

 Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон № 652), не підлягають виключенню з цього Реєстру до 01 січня 2017 року.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом № 652, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, включаються контролюючим органом до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. За бажанням неприбуткової організації вона може подати до контролюючого органу копії установчих документів.

Такий порядок встановлено пунктом 34 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 35 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом № 652, що не відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 01 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Податкового кодексу України та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, після 01 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій. 

Декларуємо майновий стан і доходи фізичних осіб по-новому

З 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 за № 859.

За результатами 2015 року, фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі  оподаткування, подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають  декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року.

У новій декларації об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року, фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору в одній податковій декларації.

Для спрощення заповнення, обсяг декларації зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4. Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при:

  • отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, у випадках передбачених Податковим кодексом;
  • операціях з інвестиційними активами;
  • отриманні іноземних доходів;
  • визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.

Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатку відображається в декларації.

Крім того, якщо за результатами перерахунку податку з доходів, отриманих від двох та більше податкових агентів у випадках передбачених законодавством, виникає від’ємне значення, такий платник податку за результатами 2015 року має право задекларувати суму податку на доходи фізичних осіб до повернення з бюджету. 

Зміни у справлянні акцизного податку 

З 1 січня 2016 року пункт 14.1.212 статті 14 Податкового кодексу України доповнено визначенням поняття реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Отож, до вказаної діяльності відноситься продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

З 01.01.2016 року ставка акцизного податку на слабоалкогольні напої (тобто, напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5%) становить 211,59 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Зміни щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, набирають чинності з 01.03.2016 року і становитимуть 105,8 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.                                

Ставка акцизного податку на продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об‘ємних одиниць та більше (код товару згідно з УКТЗЕД  2103 90 30 00, 2106 90) з 01.01.2016 року становить 141,06 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

З 1 березня 2016 року новими статтями 231 та 232 Податкового кодексу запроваджуються акцизні накладні при реалізації пального, Єдиний реєстр акцизних накладних та система електронного адміністрування реалізації пального.

  

Мурованокуриловецьке відділення Могилів-Подільської ОДПІ

У вас немає прав для коментування