Платники податку на прибуток отримали нові терміни подання декларації відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», які набули чинності з 1 січня 2016 року.
Відповідно до нової редакції пункту 137.4 статті 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
При цьому щоквартальне декларування запроваджується не для всіх. Річний звітний період встановлюється для новостворених платків за період діяльності у податковому році; виробників сільськогосподарської продукції та платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Також з нового року вилучено положення щодо подання декларації за звітний рік до 1 червня наступного року.
Таким чином, за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу для платників, що звітують поквартально. Для тих підприємств, що мають річний звітний період – термін декларування протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. Тобто граничними термінами звітування є 9 та 29 лютого відповідно.
Нагадаємо, що подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897.
За 2015 рік платники податків, які обрали спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевого бюджету 5,5 млн. грн. єдиного податку, З них, юридичними особами сплачено 3,8 млн. грн., фізичними особами – 1,7 млн. гривень.
За словами заступника начальника – начальника Мурованокуриловецького відділення Олега володимировича Ліщини, сьогодні повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже бюджет сіл району та нашого селища – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади, а єдиний податок - одне із джерел, що його стабільно наповнює.
Відзначимо, що 1 січня 2016 року набув чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.
Так, для платників транспортного податку з 2016 року оподатковуватимуться легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Для порівняння нагадаємо, що у 2015 році цей податок сплачувався за легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Із зазначеної дати власникам авто слід буде звертати увагу вже не на дату їх реєстрації в ДАІ, а на дату їх випуску, зазначену виробником у супровідних документах автомобіля.
Підпунктом 267.2.1 Податкового кодексу України відзначено, що вартість автомобілів визначатиметься центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою КМУ, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщуватиметься на його офіційному веб-сайті.
Мурованокуриловецьке відділення
Могилів-Подільської ОДПІ
17-05-23
17-03-22