– Як прекрасно жити на світі! Як добре працювати біля землі! Як гарно зустрічати мирні ранки в пшеничному полі. А ще радісніше повертатися ввечері додому, де чекають кохана дружина, любі сини - моє продовження. Але пам’ять... Вона не дає мені спокою. Існують дати, про які не варто нагадувати зайвий раз, бо вони не стираються з пам’яті народної. Афганістан болить в душі моїй, - говорить Мельник Володимир Петрович.
У квітні 1984 року був призваний на службу у ряди Радянської Армії. Півроку проходив підготовчі навчання у Бердичеві. Далі місяць перебував у Прибалтиці. Саме там формували полк, який згодом відправили в Туркменістан (п. ГОКГП під Ашхабадом). Пройшовши підготовку, вже з технікою і боєприпасами, вони йшли через Кушку на Афганістан.
– Частина стояла біля міста Теракла, – розповідає Володимир Мельник. – Оберігали міст, трубопровід під Тарасином, а також машини, що йшли з продуктами і боєприпасами. Брали участь у захваті банд. Ходили на переговори у кишлаки. Важко згадувати,бо там у далекій й чужій країні було й приниження, й знущання, й недовіра, але найстрашніше - була війна. Війна це жах, який відбирає життя, розбиває сім’ї, нівечить красу. Я повернувся з того пекла, бо доля була милосердна для мене. Я повернувся, бо мене тут, у Котюжанах, чекала вірна дівчина Неля. Її незрадливе, світле, чисте кохання я проніс через всю службу, тримаючи біля серця її фотографію. Вона була поруч і Бог врятував мене. Я вдячний долі, що вона подарувала мені таку чудову дружину. Спасибі, тобі, дорогенька, за гарних синів, за твоє терпіння і підтримку.
Життя триває. Сьогодні В.П. Мельник - директор приватного підприємства «Влад», яке успішно працює і процвітає. А ще він очолює спілку воїнів-афганців Мурованокуриловецького району.
Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати.
С. Попович.
17-05-23
17-03-22