Зовсім небагато часу залишилось до гарячої жнивної пори. Тривають останні приготування до найважливішої кампанії сільськогосподарського року. Одним із таких важливих моментів став день поля в агроформуваннях району. Цей захід відбувся за участі керівників сільгосппідприємств, установ і організацій, що співпрацюють з аграрниками, науковців.
В об’їзді полів взяли участь голова районної ради П.В. Іванцов і заступник голови районної державної адміністрації В.І. Войт.
Об’їзд розпочався з дослідних демонстраційних полів, розміщених на землях котюжанівського ТОВ «Богатир». Тут на дослідних ділянках посіяно 79 зразків ярих зернових та технічних культур. Зокрема, представлене яре тритикале з високими хлібопекарськими якостями, по дев’ять сортів ярої пшениці і гороху, вісім – сої, дванадцять – соняшнику, чотирнадцять – кукурудзи, п’ять сортів проса.
Начальник управління агропромислового розвитку В.А. Гук зазначив, що дослідні ділянки закладались в екстремальних умовах і самокритично визнав, що нині вони мають не такий вигляд, як того хотілося б. Разом з тим започатковано добру справу. Харківським інститутом рослинництва імені Юр’єва надано насіння найновіших сортів української селекції, які не поступаються зарубіжним і набагато дешевші від них. Їх докладну характеристику дали регіональні представники Інституту А.В. Артюх і В.К. Атаманенко.
Далі учасники об’їзду побували на полях фермерського господарства «Вищеольчедаївське», де оглянули посіви озимої пшениці і ріпаку. Про технологію їх вирощування докладно розповів головний агроном господарства Р.В. Дмитрук. На ріпаковому полі зав’язалась жвава дискусія науковців, представників фірм з постачання засобів захисту рослин, як краще вберегти цю культуру від осипання. Врешті, оптимальний варіант було знайдено.
На полях горайського фермерського господарства «Олімп» оглянули посіви кукурудзи і цукрових буряків. Всі зійшлися на тому, що буряки у Гораї найкращі у районі. Гарна тут і кукурудза. Про вирощування цих культур розповів головний агроном господарства М.Ф. Нікітчук.
У морозівському ПП «Бонас» головний агроном господарства М.І. Маловічко дав характеристику озимому ячменю. Тут учасники об’їзду побачили посіви маку олійного.
Снітківське СФГ «Стріла» – єдине господарство у районі, де вирощується ярий ріпак. Про технологію його вирощування розповів головний агроном господарства І.В. Григораш. Побачили тут великі масиви і ячменів, зокрема побували на посівах ярого ячменю. Про деякі особливості цьогорічного сільськогосподарського сезону розповів керівник господарства В.В. Гора.
Завершальним етапом дня поля став огляд елітних посівів озимого ріпаку у долинянському ПОП «Весна». Як розповів керівник господарства Є.М. Гуменюк, площі засівались заниженими нормами висіву, але види на врожай досить обнадійливі.
Підсумували результати об’їзду полів голова районної ради П.В. Іванцов і заступник голови райдержадміністрації В.І. Войт.
Михайло КОВАЛЬ.
17-05-23
17-03-22