Подружжя Степана Тимофійовича та Степаниди Іванівни Цимбалюків у Долинянах знають всі. Не так давно вони відзначили «діамантовий» ювілей подружнього життя – шістдесят років тому поєдналися їхні долі. Прожили цей час у мирі та злагоді, виховали дочку і сина, радіють п’ятьом онукам і трьом правнукам. Вони можуть пишатися пройденим життєвим шляхом, бо наперекір всім труднощам зберегли один до одного найкращі почуття.
Разом з Долинянським сільським головою Віктором Адольфовичем Криворучком ми підходимо до гарного будинку, де мешкає подружжя Цимбалюків. Щиро здивовані несподіваним гостям, господарі запрошують нас до своєї оселі. І на подвір’ї, і в помешканні – чистота і порядок, які щодня підтримують господарі.
Розповідь про своє життя Степан Тимофійович і Степанида Іванівна розпочинають з свого дитинства. Знайомі були ще змалку, бо їхні сім’ї мешкали по сусідству. Степан був найстаршою дитиною в сім’ї, де виховувалось троє братів і сестра. А Степанида у своїй сім’ї була молодшою за трьох сестер і брата. Жили вони бідно, але дружно – старші допомагали молодшим. Так пережили колективізацію, голодомор та страшні роки Великої Вітчизняної війни.
– У 1948 році ми з Степаном одружилися, – розповідає Степанида Іванівна. – В цей час мені було вісімнадцять, а йому – дев’ятнадцять років. Весілля у нас було скромним. Після війни село переживало скруту і розруху. У колгоспі не вистачало чоловіків. З фронту у Долиняни тоді не повернулось 122 солдати. Мені пощастило – я вийшла заміж за Степана, в той час як чимало дівчат залишилося без наречених.
Після весілля Степан пішов жити у хату до своєї молодої дружини. Сестри Степаниди вже повиходили заміж, тож господарювали тут самостійно. Потім чоловік вирушив на військову службу. Повернувшись у 1953 році додому, трудився їздовим на фермі. Біля корів працювала дружина. З вдячністю вона згадує свою старшу подругу Марію Іванівну Рудніцьку, з якою досягали на роботі хороших результатів.
На місці старої хати молоде подружжя почало будувати нову – кам’яну. Допомагала в цьому вся їх велика родина. У 1954 році народилась дочка Емілія, а через два роки – син Анатолій.
На фермі Степанида Іванівна пропрацювала п’ятнадцять років.
– Важка праця у молоді роки позначилася на моєму здоров’ї, – розповідає жінка. – Лікарі поставили діагноз – поліартрит і дали мені третю групу інвалідності. Через це була змушена залишитись вдома. Тоді щомісяця отримувала 32 рублі і цього вистачало на все. Сьогодні ж з пенсією у 740 гривень на подібне розраховувати не доводиться.
У 1973 році Степаниду Іванівну було нагороджено орденом «Знак Пошани». Чимало грамот є у трудовій біографії Степана Тимофійовича, який після виходу на пенсію працював у господарстві ще вісім років.
Подружжя Цимбалюків може по праву пишатися своїми дітьми, які знайшли себе у житті. Дочка Емілія у свій час закінчила Московський інститут та університет імені Т. Шевченка у Києві. Сьогодні вона працює у міністерстві освіти і науки України. Чоловік Емілії Степанівни – генеральний директор компанії «Київстар». Син Анатолій закінчив кооперативний інститут у Хмельницькому. Він – приватний підприємець у цьому ж місті. Діти постійно навідуються до батьків, допомагають їм у всьому. Мешканці Долинян вдячні Емілії та Анатолію за те, що надали допомогу під час реставрації місцевої православної церкви.
Як і раніше, подружжя Цимбалюків не уявляє свого життя без домашнього господарства. Зокрема, утримують корову та коня. Отримане молоко реалізують. Вдячні пенсіонери своєму сусідові Миколі Яковичу Сенику, який допомагає доглядати за конем. Тож у своєму поважному віці Степан Тимофійович та Степанида Іванівна не люблять сидіти без роботи. Іншими вони себе і не уявляють.
Володимир САУЛЯК.
На фото: подружжя ЦИМБАЛЮКІВ.
17-05-23
17-03-22