В ці дні виповнюється славних і мудрих 90 нашому дорогому і шановному односельчанину, уродженцю Вищеольчедаєва – Григорію Федоровичу Химичу. Ним пройдено великий і славний шлях – бойовий і трудовий. Йому є що згадати, а нам – знати і пам’ятати, захоплюватись ним як воїном, як трудівником, зрештою, просто як хорошою людиною.
Народився, жив, ріс у Вищеольчедаєві, навчався в місцевій школі, працював. Був призваний у 1939 році на строкову службу. Але почалась Велика Вітчизняна війна. Вона застала його у Львові. І затяглася його військова служба аж на довгих 16 років… Все було: голод, холод, відступи, наступи, втрати бойових побратимів, котрі залишились у солдатських могилах по всіх дорогах на своїй і чужійземлі. Були й поранення. І важкі, і легші. І все це тепер – його тяжкі і болючі спогади, що й досі приходять у сни сивокосого ветерана.
Бойовий шлях Григорія Федоровича закінчився аж в Берліні. Він розпочав його рядовим солдатом, а закінчив капітаном. І після того, як вся Європа святкувала перемогу над фашизмом, то йому довелось ще три роки служити в Німеччині. Зв’язківець, льотчик – такі його військові професії. Там, на німецькій землі, одружився він з молодою росіянкою Поліною, котра пішла на фронт добровольцем, була учасником битви на Курській дузі, була зв’язківцем, мала там перше поранення. Казала потім, що вперше там і відчула, як болить серце… і боліло воно її аж до кінця життя… Але те було потім, а тоді вони пов’язали свої долі в одне єдине і вже ніколи більше не розлучалися. В Німеччині народились у них двоє синів, а коли перевели їх у Грузію, то вже в Батумі народилась ще й донечка. Нині вона прекрасний лікар-терапевт, радість і гордість батька.
У п’ятдесятих повернулися всією сім’єю у рідний Вищеольчедаїв. Григорій Федорович працював спочатку на цукрозаводі, а потім – секретарем парторганізації місцевого колгоспу ім. 1 Травня. А потім його обрали головою цього колгоспу. Діти росли, а дружина Поліна Іванівна трудилась в городній бригаді. Загальна улюблениця всього села, вона завжди була вірним помічником і порадницею. Цю сім’ю любили і поважали всі односельці.
Григорій Федорович виявився здібним керівником, колгосп швидко почав підніматись на ноги. Було збудовано декілька приміщень господарського призначення. Господарство ставало багатогалузевим, але особливо відзначалось врожаями кукурудзи і цукрових буряків. Колгосп вже був у числі передових і чимала заслуга в цьому була саме Григорія Федоровича, як мудрого керівника.
Роки давали себе знати, а страшний інфаркт в кінці шістдесятих мало не відібрав життя, та Григорій Федорович вижив, вистояв, піднявся на ноги. В цьому йому допоміг колектив медиків районної лікарні, котрий тоді очолював В.І. Нешик.
Як тільки сяк-так одужав, то знову почав працювати, бо не уявляв себе без роботи, без людей. Був керівником міжколгоспшляхбуду, начальником комунгоспу, завідуючим бурякопункту при місцевому цукрозаводі. І знову хвороби дали про себе знати, тож довелось йти на заслужений відпочинок. Нині він просто пенсіонер, інвалід І групи, пережив кілька хірургічних операцій. Сили вже не ті, а любить ще вирощувати на своєму городі картоплю, буряки, моркву, капусту, огірки, помідори. Навіть птицю вирощує. В цьому йому допомагають близькі люди. Ніколи він не буває самотнім, а двері його хати завжди відкриті. Доля подарувала йому хороших і вірних друзів, котрі завжди поруч, котрі охоче допомагають йому, надають посильну медичну допомогу і просто зігрівають душу ветерана своїм добрим словом.
Ветеран війни і праці, колишній воїн, колишній трудівник і кавалер кількох орденів і багатьох медалей, прекрасний чоловік і батько, просто хороша скромна людина, котра внесла свій неоціненний вклад в ім’я миру і добробуту на землі – такий він, шанований всіма нами, наш Григорій Федорович Химич. Тож щастя Вам і здоров’я. Дякуємо Вам за те, що Ви в нас є!
З повагою виконком Вищеольчедаївської сільської ради, Рада ветеранів війни і праці.
17-05-23
17-03-22