У нас уже стало доброю традицією святкувати день народження села. Не був винятком і рік нинішній. Готувалися до свята всі. Так, учні місцевої школи взяли активну участь у конкурсі малюнків, творів на тему «Моє рідне село». Проводився також конкурс на кращий двір, території установ і організацій.
І не було б свято таким змістовним, яскравим, коли б на запрошення сільського голови О.М. Андрущак до нас не завітав член спілки архітекторів України Іван Петрович Лясковський. Організована ним виставка стала своєрідним екзаменом перед односельцями. Це його життєва дорога, яка наче вишитий рушник, простелилася гордо, велично. Біля кожної із робіт зупинялись люди – цікавості не було меж. На всі запитання – відповідь чітка, конкретна, відповідь спеціаліста своєї справи, людини, для якої робота стала його життям.
У поважній людині впізнали земляки свого сусіда, однокласника, родича. Так, так, це ж він – Іван Лясковський, хлопчина, який народився і ріс у важкі повоєнні роки. Жив у старенькій хатинці біля річки, пас кіз, худобу, знає, що таке злидні і смак окрайця хліба святого. Хлопець був здібним до навчання. Любив малювати. Можливо і тому був мовчазним, що вдивлявся у небесну блакить, слухав пташиний спів, шелест трав, подих вітру. А ще був наполегливий і завзятий, упевнено йшов до своєї мети, долаючи всілякі труднощі і неудачі.
Закінчивши Кишинівський політехнічний інститут (кафедра архітектури), працював головним архітектором Могилева-Подільського, пізніше – у Кишиневі, а згодом Києві, де і проживає із своєю сім’єю. Скільки будівель, споруд зроблено за його проектами! Ми пишаємося своїм земляком, адже це наша конищівська земля дала йому силу, мудрість. Це наш Іван Петрович – майстер своєї справи.
На виставці представлені не лише роботи І.П. Лясковського, а його дітей – сина Володимира, доньки Тетяни, які успадкували від батька дар бачити і творити красу. Роботи сина неперевершені – портрет бабусі, матері, а також самого автора, у яких односельці відразу упізнали знайомі обличчя. Ми й не помічаємо у щоденних турботах, яку красу мають звичайні горщики, гладущики, а от на полотнах Володимира від них й справді подих рідної землі, батьківської хати. А подані ним чотири пори року, змусили замислитись майже кожного відвідувача. Вони не просто пори року – квітуюча весна, холодна зима, а наче наше життя. Син Володимир – художник-дизайнер, а донька Тетяна – артдиректор, дизайнер реклами. Яка чудова це сім’я! Роботи усіх так схожі, адже усі вони творять красу, а щоб творити, потрібно бачити її, мати в душі.
Доземний уклін Вам, шановний Іване Петровичу, вашим дітям, многії літа.
Свої роботи на виставці представила також і юна художниця, учениця 9-го класу Марина Заторська. Малюнки, наче веселка, яскравими кольорами, чітким зображенням привертали увагу відвідувачів. Вона і стала переможницею конкурсу, зайнявши І місце. ІІ місце за кращий твір виборола Олена Смоляк, учениця 9-го класу, ІІІ місце – малюнок першокласниці Ірини Кравчук. Усіх присутніх щиро привітала із святом сільський голова О.М. Андрущак, а також вручила усім учасникам конкурсу малюнків солодкі призи, а переможцям – подарунки.
За підсумками благоустрою села сільський голова О.М. Андрущак вручила господарям садиб М.М. Плиснюк, Н.І. Боднар, А.В. Прокопчуку, О.О. Рябокінь, Г.А. Звірхановській та колективу загальноосвітньої школи (директор Н.В. Дзерук) грамоти та сувеніри.
Змістовною і цікавою була програма концерту. Лунали пісні про село і землю, матір і батьківську хату, рідну Україну.
Вшанували і найстаріших, наймолодших жителів села, ветеранів, майстрів, людей усіх професій і спеціальностей, усіх жителів села.
Особливо глядачі нагороджували оплесками наймолодших учасників концерту – учнів школи, які дарували їм танці і пісні.
Тож здоров’я, щастя, достатку кожній сім’ї, родині!
З днем народження тебе, рідний наш Конищів!
Фото на згадку.
17-05-23
17-03-22