Податкова інформує (09.11.2017)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Четвер, 09 листопада 2017, 08:11

З наступного року у нарахуванні ЄСВ відбудуться зміни

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує, що Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», передбачено внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Новації стануть чинними з 01 січня 2018 року.

Насамперед зміни торкнуться бази нарахування єдиного внеску, яка становитиме з 01.01.2018 року 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Розшириться коло платників єдиного внеску – з наступного року ними стануть члени фермерського господарства, за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Разом із тим, передбачене звільнення від сплати єдиного внеску за себе фізичних осіб-підприємців (у тому числі «спрощенців») та членів фермерського господарства, у випадку отримання ними пенсії за віком, або у разі, якщо вони є особами з інвалідністю, чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Щодо спрощенців, які зареєстровані на першій групі платників єдиного податку, то вони сплачуватимуть ЄСВ у розмірі, не менше мінімального страхового внеску.

Змінено і строки сплати єдиного внеску. Так, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування; особи, хто провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, а також члени фермерського господарства, будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок. 

Єдиний внесок у разі якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати 

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує, що Державна фіскальна служба України в листі від 03.10.2017 р. N 16871/5/99-99-13-02-01-16 «Щодо розгляду звернення» роз’яснила порядок застосування норм Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон N 2464), якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати.

Відповідно до абзацу другого пункту 5 статті 8 Закону N 2464 у разі якщо база нарахування єдиного внеску (за основним місцем роботи) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Обмеження щодо застосування цієї норми зазначено у пункті 8 розділу III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. N 449.

Отже, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) у працівника, який перебував у відпустці без збереження заробітної плати, то застосовуються норми частини 5 статті 8 Закону N 2464. 

Неприбуткові організації за підсумками 2017 року подають річний Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за зміненою формою 

Наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. № 469 затверджені зміни до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (опублікований в «Офіційному віснику України» № 48 від 20.06.2017).

Змінами, внесеними наказом №469 у форму Звіту, передбачено:

  • вилучення квартального звітного періоду;
  • уточнено перелік доходів і витрат неприбуткових організацій;
  • до сум операцій нецільового використання активів включена вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), які використані на цілі інші, ніж фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами, та/або для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій;
  • для відображення додатків додана клітинка, в якій проставляється позначка, що разом із Звітом подається фінансова звітність (як додаток).

Фінансова звітність є додатком до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та його невід'ємною частиною

У вас немає прав для коментування