Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення.

Автор: Сергій Категорія: Мурованокуриловецька РДА Створено: Четвер, 16 серпня 2018, 11:44

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення.У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях. Проте на площі біля автовокзалу, населених пунктах району та в інших невстановлених місцях здійснюється реалізація м’ясних, молочних продуктів, риби, городини тощо.

Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету. 

Втім, так продавати харчові продукти – це правопорушення. Відповідно до статті 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях), реалізаторів продуктів харчування карають штрафом від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без неї. А статтею164 цього кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності.

Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції.

Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.

 

Мурованокуриловецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

У вас немає прав для коментування