Про це йшлося під час щотижневої апаратної наради, яку за дорученням голови облдержадміністрації Івана Мовчана провів його перший заступник Максим Боровський.
Директор департаменту регіонального економічного розвитку ОДА Андрій Гижко повідомив, що нині у Вінницькій області діє 102761 суб’єкт малого і середнього бізнесу. 95091 з них – фізичні особи – підприємці, які працюють, як правило, на спрощеній системі оподаткування, 7670 – юридичні особи, серед яких є 1797 фермерських господарств.
62% продукції, яка виробляється у Вінницькій області, – продукція підприємств малого і середнього бізнесу.
Значна роль малого і середнього бізнесу у справі зайнятості населення. Кожен п’ятий працівник зайнятий саме у цьому сегменті економіки.
За 5 місяців цього року в області з’явилося 2629 нових суб’єктів малого і середнього бізнесу. 2221 з них – фізичні особи, 408 – юридичні особи. Найбільше таких – у м. Вінниці, Вінницькому, Калинівському і Тульчинському районах. А в Теплицькому, Тростянецькому, Чечельницькому і Жмеринському районах з початку року не реєструвалися (або майже не реєструвалися) нові суб’єкти малого і середнього бізнесу.
3212 суб’єктів малого і середнього бізнесу цього року припинили підприємницьку діяльність, але серед них чимало таких, які насправді й до цього не здійснювали підприємницьку діяльність, але були зареєстровані. Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності зменшення тиску на малий і середній бізнес, зокрема, на зменшенні кількості перевірок.
Важливий показник – роль малого бізнесу у формуванні місцевих бюджетів, підкреслив Андрій Гижко: 25% місцевих бюджетів сформовані за рахунок надходжень малого і середнього бізнесу.
В обласному бюджеті цього року заплановано 500 тис. грн. на підтримку малого і середнього бізнесу. Одна з форм підтримки – часткове відшкодування кредитних ставок. На це спрямовується 300 тис. грн. Обговорюється можливість часткового відшкодування витрат на виставкову діяльність підприємств.
За матеріалами Мурованокуриловецької РДА
17-05-23
17-03-22