Вступ
У першому півріччі 2013 року зусилля органів влади, трудових колективів, громадськості були направлені на забезпечення намічених планів соціально-економічного і культурного розвитку району, на реалізацію Указу Президента України "Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Щоденно проводилась робота по виконанню Вашого, Іване Михайловичу, доручення за результатами засідання регіонального комітету економічних реформ обласної державної адміністрації.
Паралельно здійснювався моніторинг виконаного, визначались слабкі сторони і намічались шляхи подолання труднощів. На кожному засіданні колегії райдержадміністрації, на кожній нараді з керівниками підприємств, організацій, установ, при проведенні співбесід з сільськими головами, аналізувався стан справ по виконанню намічених заходів.
Це дало можливість досягти певних результатів.
В галузі охорони здоров'я
Проводиться робота в напрямку подальшого реформування галузі на первинному і вторинному рівнях. Надання медичних послуг забезпечується 34-ма закладами охорони здоров'я.
Зміцніла матеріально-технічна база медичних закладів. З семи амбулаторій в шести і з 26 ФАПів до 21 підведено холодну і гарячу воду, облаштовано внутрішні вбиральні, що суттєво поліпшило умови праці медичних працівників і надання рівня медичної допомоги пацієнтам.
Відповідно до запланованих заходів на перше півріччя для покращення матеріально-технічної бази первинної ланки на ремонтні роботи амбулаторій і ФАПів передбачалось освоїти 205 тис. грн. Фактично освоєно 308 тис. грн.
На час створення Центру первинної медико-санітарної допомоги Снітківська і Обухівська лікарські дільниці не були забезпечені автотранспортом. Сьогодні це питання вирішено. У 2013 році для первинної ланки отримано три автомобілі, які використовуються в наданні медичної допомоги населенню району.
З обласного бюджету виділено кошти для дооснащення ФАПів і амбулаторій необхідним обладнанням.
Мала площа приміщення Обухівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини не відповідає санітарним вимогам. Тому постало питання про необхідність придбання нового приміщення, його добудови, для чого виділено 60 тис. грн. з сільського бюджету, 25 тис. грн. – з районного і 95 тис. грн. – з обласного бюджету. В даний час проводиться оформлення технічної документації нового приміщення амбулаторії, ремонтні роботи розпочнуться найближчим часом.
В першому півріччі завершено ремонтні роботи в 3-х амбулаторіях і 13 ФАПах, зокрема:
ФАП села Долиняни. Завершено внутрішні роботи в новому приміщенні, замінено на енергозберігаючі вікна, двері, зроблено оббивку стін гіпсокартоном, підведено холодну та гарячу воду, облаштовано водовідведення та влаштовано внутрішню вбиральню. Завершено облаштування пандусу, доріжки до ФАПу тротуарною плиткою. Залучено 75 тис. грн. приватно - орендного підприємства «Весна» (директор Гуменюк Євген Миколайович).
На ФАПі села Перекоринці ремонтні роботи проведено силами медичних працівників за кошти приватного підприємства «Скрипник і К» (директор Скрипник Анатолій Іванович). Вартість робіт складає 15 тис.грн.
ФАП села Дружба. Для проведення ремонтних робіт залучено кошти фермерського господарства «Велес-Віта» (голова Струсевич Петро Павлович). Вартість робіт складає 12 тис. грн.
ФАПи сіл Вінож і Петримани. Ремонтні роботи проведено силами медичних працівників, залучено 27 тис. грн. бюджетних коштів .
ФАП села Морозівка. Для проведення ремонтних робіт закуплено будівельних матеріалів на суму 5 тис.грн. Попередня розрахункова вартість складає 25 тис.грн. Ремонтні роботи проводяться за кошти приватного підприємства «Бонас» (директор Чорний Олександр Миколайович).
Закуплено матеріали для облаштування внутрішньої вбиральні та проводяться роботи на ФАПі с.Плоске на суму 4 тис. грн.
Продовжуються ремонтні роботи на ФАПі села Степанки за кошти і сприяння голови фермерського господарства «Олімп» Огірчук Людмили Василівни, попередня розрахункова вартість робіт складає 35 тис.грн.
Розпочато ремонтні роботи в приміщенні Мурованокуриловецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Попередня розрахункова вартість робіт складає 200 тис.грн. Здійснюється робота по переведенню Михайловецької амбулаторії на електроопалення. Розрахункова вартість робіт складає 35тис.грн. Проводяться ремонтні роботи в Снітківській амбулаторії.
В третьому кварталі цього року планується проведення ремонтних робіт, а саме підведення холодної та гарячої води, облаштування внутрішньої вбиральні в 5 ФАПах сіл Знаменівка, Петрівка, Нишівці, Привітне, Плоске, на що буде залучено 157 тис. грн., виділених з обласного бюджету.
На виконання районної програми "Місцеві стимули" для медичних працівників на 2013-2014 роки, направлено на навчання до Вінницького національного медичногоуніверситету випускницю медико-біологічного ліцею Могилів-Подільського коледжу Соломончук Наталію Олександрівну, жительку села Конищів ,яка пройшла відбірковий конкурс. Договір буде укладено на суму 92 тис 256 грн. на весь період навчання.
З метою забезпечення дооснащення центру первинної медико-санітарної допомоги необхідним обладнанням відповідно до затвердженого табеля оснащення, базою спеціального медичного постачання передано на тимчасове відповідальне безоплатне зберігання 154 одиниці медобладнання на суму більше 716 тис. грн.
Рішенням 16 сесії обласної Ради 6 скликання від 20 червня 2013 року №572 безоплатно передано медичне обладнання та інвентар до спільної власності територіальних громад сіл, селища району на суму більше 285 тис.грн.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» залучено три суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Хворих, які підлягають медикаментозній корекції препаратами, включеними до пілотного проекту в районі нараховується 4780 осіб.
За перше півріччя видано 14 487 рецептів, сума відшкодованих коштів складає 53 тис. грн.
Також поставлено завдання власникам аптек до 1 вересня 2013 року оформити ліцензію на реалізацію наркотичних лікарських засобів у нашому районі з тим, аби зняти проблему необхідності придбання таких препаратів у місті Вінниця, на що витрачається багато часу і додаткових коштів.
ЦРЛ
У центральній районній лікарні на проведення ремонтних робіт використано 503 тис. грн. Проведено частковий ремонт у хірургічному, терапевтичному відділеннях на суму 35 тис. грн. Заплановано ремонт у відділенні невідкладних станів із залученням коштів обласного бюджету в сумі понад 500 тис. грн.
Проводиться ремонт пральні, де використано 98 тис. грн. позабюджетних коштів. За рахунок коштів благодійної спілки "Надія" (держава Голландія) закуплено та встановлено технологічне обладнання на суму 365 тис. грн. Для завершення ремонтних робіт та здачі пральні в експлуатацію необхідно 70 тис. грн. Процент виконаних робіт складає 90%.
Медичні працівники району взяли активну участь у двомісячнику по благоустрою. Приведено у належний стан прилеглу територію амбулаторій і ФАПів, прибрано 13 стихійних сміттє звалищ, розчищено 14 км придорожніх смуг, облаштовано 29 клумб, висаджено 1478 дерев і кущів, замінено 120 метрів паркану.
Під час двомісячника по благоустрою виконано робіт на суму 65 тис.грн. Роботи по зміцненню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я і по підвищенню рівня надання якісних медичних послуг продовжуватимуться.
В галузі освіти
Здійснено низку заходів по реалізації положень Національної стратегії розвитку освіти в Україні щодо реформування освіти, підвищення її якості, доступності та конкурентоспроможності.
Для задоволення культурно-освітніх потреб сімей, що мають дітей дошкільного віку, в районі функціонує 24 дошкільних навчальних заклади, в яких виховується 730 дітей. 10 дошкільних навчальних закладів функціонують окремо, 14 - в складі навчально-виховних комплексів. Така кількість дошкільних навчальних закладів задовольняє потреби територіальних громад району. Усі дошкільні заклади загального розвитку. Діти п'ятирічного віку охоплені дошкільною освітою стовідсотково, а загалом охоплення дітей дошкільною освітою складає 92,1%.
В районі функціонує 25 загальноосвітніх навчальних закладів. З них: середніх загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. - 14, І-ІІ ст. - 11, в тому числі 14 - навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад».
В усіх навчальних закладах реалізовуються заходи щодо розвитку та підтримки системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю. Проведено понад 45 різних за тематикою та спрямуванням конкурсів, олімпіад, фестивалів.
Це суттєво збільшило кількість учнів-переможців обласного та Всеукраїнського рівнів. Так, за результатами участі в Міжнародних, Всеукраїнських та обласних олімпіадах, конкурсах і змаганнях, учні навчальних закладів району в поточному році здобули 69 призових місць.
З урахуванням тенденцій народжуваності та міграції населення, формуємо гнучку мережу освітньої галузі, яка відповідатиме інтересам дітей для розвитку їх творчих здібностей та здобуття ними якісної освіти.
Однак, з 25-ти загальноосвітніх навчальних закладів - 4 школи в яких навчається від 20 до 30 учнів – це в середніх загальноосвітніх школах І-ІІ ст. с. Житники, с. Долиняни, с. Попелюхи та с. Перекоринці.
Територіальні громади, батьки починають усвідомлювати і розуміти, щоб виростити сучасну конкурентоспроможну молоду людину, яка в подальшому житті зуміє самовизначитися, можна лише при здоровій конкуренції, коли є розвиток та мотивація для самовдосконалення, тобто при нормативній наповнюваності класів, шкіл.
Є розуміння територіальних громад, депутатів місцевих рад щодо формування освітньої мережі, яка відповідала б інтересам дітей для здобуття ними якісної освіти. Такі підходи реалізовані в територіальних громадах сіл Перекоринці, Попелюхи, Петримани та Долиняни.
Із 26 населених пунктів району до 12 загальноосвітніх навчальних закладів одинадцять шкільних автобусів здійснюють підвіз 364 учнів. Найближчим часом в район надійде ще два шкільних автобуси. Проте, є потреба ще хоча б в одному автобусі.
Щоденно проводиться технічний огляд шкільних автобусів та медичний огляд водіїв.
В даний час проводяться роботи щодо підготовки транспортних засобів до перевезення дітей в новому навчальному році.
Покращено санітарно-гігієнічні умови перебування дітей в навчальних закладах. 21 освітня установа, а це 84 % від загальної кількості навчальних закладів району, забезпечені внутрішніми санвузлами. В усіх навчальних закладах наявне холодне та гаряче проточне водопостачання.
Завершені роботи по облаштуванню внутрішніх санвузлів в навчально-виховному комплексі села Галайківці. Проводяться відповідні роботи в навчально-виховних комплексах сіл Конищів та Курашівці.
Зокрема, в навчально-виховному комплексі села Конищів планується відновити роботу внутрішнього санвузла за кошти місцевого бюджету і позабюджетних коштів. Проте, в закладі не вистачає води для функціонування внутрішніх санвузлів. Для забезпечення закладу необхідною кількістю води виготовлено проектно-кошторисну документацію на облаштування артезіанської свердловини. За кошти сільського бюджету в сумі 20 тис. грн. виготовлено проектно-кошторисну документацію, а для проведення робіт - з обласного бюджету виділено кошти в сумі 200 тис.грн.
У навчально-виховному комплексі села Курашівці планується облаштувати вбиральню за кошти бюджету Курашовецької сільської ради – в сумі 36 тис. грн. і позабюджетні кошти - 5 тис.грн. На сьогоднішній день проводяться відповідні роботи.
Перелічені заходи планується завершити до початку навчального року і всі загальноосвітні навчальні заклади будуть забезпечені внутрішніми санвузлами.
Проводяться роботи щодо впровадження енергозберігаючих заходів.
У навчально-виховному комплексі села Вербовець проведено заміну 15 вікон на енергозберігаючі за кошти бюджету Вербовецької сільської ради в сумі 15 тис.грн. та 3 тис.грн. позабюджетних коштів.
Немерченська сільська рада зі свого бюджету виділила 50 тис.грн. для заміни вікон на енергозберігаючі у приміщенні місцевої школи.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію. До 15 серпня роботи по заміні вікон будуть завершені.
В усіх навчальних закладах району організовано гаряче харчування, з цього питання реалізується відповідна районна програма.
Стовідсотково забезпечені гарячими обідами учні початкової ланки та діти пільгових категорій. Для організації якісного та збалансованого харчування дітей залучається спонсорська допомога батьків, місцевих господарств та продукція, яка вирощена на пришкільних ділянках. Збільшено видатки на харчування з бюджету. Цього року виділяється 5 грн. бюджетних коштів. Вартість дітодня в середньому становить 6,5 гривень.
В усіх навчальних закладах забезпечується медичне обслуговування учнів медичними працівниками ФАПів та амбулаторій, а також медичними працівниками навчальних закладів.
В ході проведення благоустрою всі навчальні заклади та установи освіти району взяли активну участь. Впорядковано 33 га закріпленої території, спортивні майданчики і стадіони, квітники та клумби, 23 дитячих майданчики, зони відпочинку. Висаджено квіти на клумбах і квітниках. Проведено побілку штахетників, тротуарних бордюрів та дерев біля навчальних закладів. Створено 1300 квадратних метрів нових квітників.
Під час акції «Навіки в пам'яті народній» навчальними закладами упорядковано 30 братських могил та пам'ятників загиблим воїнам.
13 квітня освітяни району взяли активну участь у обласній акції «День посадки лісу», під час якої було висаджено 16 тисяч 757 дерев та 535 кущів.
Роботи по благоустрою та проведення заходів по підготовці навчальних закладів до нового навчального року тривають і будуть виконані в повному обсязі, на що до кінця року буде використано біля 1 млн. грн. Станом на 1 липня використано 468,8 тис.грн. І все це для того, щоб були створені оптимальні організаційно-педагогічні, санітарно-гігієнічні, навчально-методичні і матеріально-технічні умови для навчання та виховання дітей.
Проводиться робота по організації оздоровлення дітей
На території району проживає 2460 дітей шкільного віку.
На базі 21 навчального закладу району працювали пришкільні табори з денним перебуванням для майже півтори тисячі дітей.
Для організації харчування дітей та підлітків в пришкільних таборах використано 150 тис. грн. з районного бюджету, а також було залучено 7,3 тис. грн. позабюджетних коштів.
На оздоровлення дітей пільгових категорій в стаціонарних таборах області та за її межами з районного бюджету виділено кошти в сумі 85 тис. грн.
У Міжнародному дитячому центрі «Артек» та Українському дитячому центрі «Молода гвардія» з початку року оздоровилось 14 дітей пільгових категорій.
Організовано оздоровлення для 62 дітей, які перебувають на диспансерному обліку.
Релігійна громада при Вербовецькому римокатолицькому костелі Святого Архангела Михаїла щороку організовує відпочинок для дітей. Ця робота проводиться і в нинішньому році.
На екскурсію до Лядовського монастиря та Преображенського чоловічого монастиря в с. Галайківці піший та велосипедний похід для дітей району організував протоієрей, Благочинний району Отець Василій, який вносить свій вклад в оздоровлення дітей.
На даний час вже організовано оздоровлення та відпочинок для 1670 дітей шкільного віку, що становить 68% від загальної кількості дітей.
З питань агропромислового розвитку та земельних відносин
Важливу роль у зміцненні економіки району, підвищенні добробуту населення, розвитку сільських територій відіграє сталий розвиток сільськогосподарського виробництва. А тому головним в аграрній політиці району є створення умов для подальшого підвищення його ефективності.
Опираючись на досягнуті результати за останні роки по збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції, в культурі виробництва, системі управління, в поточному році вжито заходів на отримання більшої кількості в порівнянні з минулими роками якісної продукції в галузі рослинництва і тваринництва.
Загальна посівна площа під урожай 2013 року складає 43,9 тис.га. Зернові культури займають 21,9 тис.га. Це 50 відсотків у структурі посівних площ, що на 1115 га більше проти минулого року. З них, озимі зернові культури складають більше 11 тис.га.
Ярі зернові культури посіяно на площі 10816 га. Перевагу надано посівам кукурудзи на зерно, які займають 68% від загальної площі яровини, тобто 7305 га, що майже на 1800 га більше проти минулого року.
Технічні культури посіяно на площі 16233 га, що становить 37 відсотків в структурі посівних площ. В нинішньому році зменшено посівні площі соняшнику на 2260 га та ярого ріпаку на 1012 га.
Посівна площа цукрових буряків склала 1779 га, що становить 110% до прогнозованого показника.
Незважаючи на те, що весняно-польові роботи в нинішньому році розпочалися на три тижні пізніше ніж за звичай , в господарствах району всіх форм власності було успішно завершено посів усіх сільськогосподарських культур.
В даний час проходить збирання ранньої групи зернових культур та озимого ріпаку.
Загальна площа збирання ранньої групи зернових культур, включаючи озимий і ярий ріпак, по всіх категоріях господарств району складає 19 тис. га. На жнивах задіяно 73 власних зернозбиральних комбайни і 10 залучених.
Ранні зернові і зернобобові культури обмолочено на площі 4303 га, що складає 32 % від загальної площі, при врожайності 37,4 ц/га. Намолочено 15,8 тис. тонн зерна. Крім того, обмолочено 4891 га (86,4%) ріпаку озимого з площі 5608 га. і намолочено 11,6 тис. тонн, при урожайності 23,8 ц/га. Виробництво зернових культур ранньої групи за попередніми підрахунками становитиме 46,3 тис. тонн. Це складатиме 53 відсотки від загального валового збору зерна.
Оновлено машино-тракторний парк господарств. За звітний період придбано 21 одиницю техніки на суму 8,5 млн. грн. Закуплено 4 зернозбиральних комбайни та 6 тракторів.
Безперервна робота триває в галузі тваринництва. В господарствах району всіх форм власності утримується 6926 голів великої рогатої худоби, в тому числі корів 4223 голови, 5848 голів свиней, овець -1548 голів, птиці всіх видів - 82 тис. штук.
В сільгосппідприємствах району збільшено поголів'я ВРХ в порівнянні з початком року на 95 голів.
Валове виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах району за перше півріччя складає 852 тонни, що на 9 відсотків більше проти відповідного періоду попереднього року, а реалізація м'яса - 103 тонни.
Проводиться реконструкція тваринницьких приміщень в Дружбівському відділенні фермерського господарства "Велес Віта", де освоєно коштів на суму 480 тис. грн. при загальній вартості робіт - 750 тис. грн., що складає 64 %. В даному господарстві створено належні умови для відпочинку працівників, зайнятих в тваринництві.
Реконструкція буде завершена в четвертому кварталі цього року.
Молокопереробними підприємствами, приватними підприємцями, які заготовляють молоко на території району укладено договори з сільськими радами, молокоздавачами та забезпечено майже стовідсоткове охоплення здавальників молока розрахунковими книжками.
Робота по укладанню договорів продовжується.
На території району функціонує 20 молокоприймальних пунктів. Крім того, встановлено і працює 130 холодильних камер.
В нинішньому році створено 7 нових молокоприймальних пунктів, в тому числі:
• Могилів-Подільською філією ТОВ "Інтер Фут" - три на території Вищеольчедаївської, Бахтинської та Роздолівської сільських рад,
• філією "Поділля молоко" Тернопільського молокозаводу - два на територіїї Рівненської і Немерченської сільських рад,
• ПрАТ "Літинський молокозавод" - один на території Попелюхівської сільської ради.
• ПП Смоляк – на території Котюжанівської сільської ради.
Всі сільські ради уклали соціальні угоди з агроформуваннями (всього до 67), з розрахунку не менше 30 грн. на 1 га землі, що перебуває в користуванні на загальну суму 905 тис. грн. Їх реалізація сприяє розвитку територіальних громад.
Вже отримано кошти в сумі 327,8 тис.грн. (36,5%).
Вжито заходів по заготівлі зерна врожаю 2013 року до державного інтервенційного фонду через систему форвардних закупівель Аграрного фонду, зокрема:
• Селянсько-фермерським господарством «Караван» с.Лучинець, товариством «Богатир» с.Котюжани,
приватним підприємством "Корнер" с.Немерче укладено договори на реалізацію 6140 тонн кукурудзи.
Проведено роботу по забезпеченню ефективності використання земельних ресурсів
Збільшено розмір середньої орендної плати за 1 га орних земель резервного фонду, який на даний час складає 481 грн. (в минулому році це було 336 грн.). Забезпечено повний розрахунок за їх оренду, досягнуто 100% розрахунку з громадянами власниками земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3% від нормативної грошової оцінки. Вжито заходів до орендарів земельних ділянок під водними об'єктами, в результаті чого досягнуто 100% розрахунку за їх оренду.
Важливим напрямком роботи було вирішення питання по проведенню нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. По всіх 60 населених пунктах району проведено первинну нормативну грошову оцінку.
На наступний рік планується завершити повторну нормативну грошову оцінку земель населених пунктів по чотирьох територіальних громадах.
За перше півріччя цього року проведено повторну нормативну грошову оцінку в Лучинецькій та Морозівській територіальних громадах.
Проблемними питаннями у земельних відносинах на даний час є:
- використання земельних часток (паїв) на умовах оренди без реєстрації договорів оренди. Їх кількість складає 194. Найбільше незареєстрованих договорів оренди земельних ділянок Вебовецька сільська рада .
Ще однією проблемою є залучення до обробітку ненаданих орних земель державної власності загальною площею 3,2 тис.га із них:
- 1,2 тис.га – землі запасу і 2 тис.га – землі резервного фонду.
Найбільша площа ненаданих земель на території сільських рад: Вербовецької– 237 га, Роздолівської – 231 га, Лучинецької – 192 га, Долинянської - 149 га, Плосківської - 118 га.
Площа ненаданих земель збільшилася в результаті закінчення термінів дії договорів оренди земельних ділянок по Вищеольчедаївській сільській раді на 47,5 га, по Плосківській сільській раді на 138,14га, які планується передати для створення фермерських господарств.
З метою ефективного використання орних земель запасу у 2012 році вже надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, орієнтовною площею 2,7 тис.га., для ведення фермерських господарств і для ведення особистих селянських господарств.
Крім того, планується передати земельні ділянки загальною площею – 349 га, із них: для ведення особистого селянського господарства – 273 га, для створення пасовища для випасання худоби – 25 га і під заліснення – 51 га. Таким чином буде вирішена проблема щодо оформлення в правовому полі землекористування у нашому районі. (Про облік землі)
З питань будівництва та благоустрою
В районі виконуються завдання, передбачені соціальними ініціативами Президента України щодо надання доступного кредитування людям, які потребують поліпшення житлових умов. За програмою "Доступне житло" розпочато будівництво 8-квартирного житлового будинку в райцентрі, по вул. Ентузіастів, де завершено виконання земляних робіт, збудовано фундамент і незабаром розпочнеться зведення стін. Будівельно-монтажні роботи виконуватимуться відповідно до визначеного плану робіт і 8 сімей отримають квартири, взявши участь у державній програмі кредитування житла.
Збудовано 18,5 км газопроводу високого тиску, тобто завершено будівництво четвертої черги трубопроводу. На даний час субпідрядна організація проводить підготовку в Барському районі для підключення до центрального газоводу.
Завершуються будівельно-монтажні роботи на полігоні твердих побутових відходів в смт Муровані Курилівці, на що використано 479 тис.грн.
Для введення полігону в експлуатацію, подано пропозицію через Департамент регіонального економічного розвитку та головне управління житлово-комунального господарства енергетики та зв'язку облдержадміністрації про включення даного об'єкта до інвестиційних проектів для фінансування за рахунок коштів залучених під державні гарантії. Вартість сміттєсортувальної машини та техніки для обслуговування складає 3 млн. 667 тис.грн.
На виконання Вашого, Іване Михайловичу, доручення жителі району 13 квітня взяли участь в акції «День посадки лісу».
На території району було висаджено 37,5 тис. саджанців дерев, в тому числі біля 13,2 тис. саджанців граба по периметру 26 сільських сміттєзвалищ, при плані 8 тис., або 165%. Кількість прижитих саджанців становить 84%. Крім того було висаджено саджанці грабу по периметру нового сміттєзвалища в кількості 3 тис.штук та на діючому селищному 400 штук. Відсоток прижитих саджанців становить відповідно 99% та 92 %.
В ході двомісячника в районі ліквідовано 16 стихійних сміттєзвалищ, відповідно до плану обваловано 27 сміттєзвавлищ, до двох облаштовано під'їздні шляхи в селах Бахтин та Конищів, встановлено 24 шлагбауми. Розроблено та затверджені схеми санітарної очистки 60 населених пунктів.
Упорядковано сміттєзвалище селища. Здійснено підгортання та обвалування. На дані заходи використано біля 5 тис.грн.
Доручення про знешкодження непридатних до використання та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин в районі виконано. Зокрема, спеціалістами підрозділу державної служби надзвичайних ситуацій проведено роботи по перезатаренню даних пестицидів в кількості 48,2 тонни в 7 територіальних громадах на що виділено кошти місцевих бюджетів 58,6 тис. грн.
Для покращення зовнішнього вигляду центральної вулиці селища, тут було проведено заходи з благоустрою: влаштовано дитячий майданчик біля будинку № 66, покращено естетичний вигляд біля торговельних закладів, інших підвідомчих територій. Ця робота продовжується. Щоб змінити зовнішній вигляд райцентру, створити належні умови для відпочинку жителів територіальної громади селища, було прийнято рішення про реконструкцію центральної площі перед приміщенням районного Будинку культури.
Створено благодійний фонд "Розвиток Мурованокуриловецького району" та проводиться накопичення коштів для проведення будівельних робіт.
Не залишилося поза увагою проведення ремонтних робіт на дорогах комунальної власності. За рахунок коштів від інвестиційних угод між територіальними громадами та агроформуваннями проведено підсипку 12 км доріг на суму 59 тис. грн. для прикладу: товариством «Агрофірма Рубанський» проведено ремонт доріг в селах Бахтин, Галайківці, Михайлівці, проведено влаштування дорожнього покриття до сміттєзвалища в селах Бахтин та Конищів. Фермерським господарством "Велес Віта" проведено ремонт дороги по вулиці Гагаріна в селі Біляни. За спонсорською допомогою приватно-орендного підприємства "Весна" проведено ремонт 1 км дороги по вулиці Леніна та Мічуріна в селі Долиняни на суму 10 тис. грн. Комунальним підприємством "Лядова" проведено ремонт 1,3 км доріг по вулицях Пирогова, Щорса, Котляревського в селі Котюжани на суму 7 тис. грн. За рахунок коштів з обласного бюджету проведено капітальний ремонт дороги по вулиці Кірова (це І черга) в Мурованих Курилівцях. Вартість будівельно-монтажних робіт склала 468 тис.грн.
Проблемним питанням залишається виготовлення Схеми оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення селища Муровані Курилівці. В даний час ведуться проектні роботи для виготовлення схеми.
В повному обсязі на території району виконується обласна Програма зовнішнього вуличного освітлення населених пунктів. На початку року в наявності було 1085 світлових точок. На протязі року заплановано встановити 177. У звітному періоді встановлено вуличне освітлення в селах Котюжани, Лучинець, Плоске, Горай, Вищеольчедаїв, Лучинчик, Наддністрянське, де встановлено 152 світлові точки. На дані заходи використано 50,6 тис. грн.
БЮДЖЕТ
Поряд з вищеназваними напрямками роботи забезпечено виконання плану по власних і закріплених доходах на 113,6 % до уточненого плану на січень – червень цього року. Надійшло доходів в сумі 8,4 млн. грн. при уточненому плану 7,3 млн. грн. Додатково мобілізовано 410,7 тис. грн.
Селищна і всі сільські ради виконали уточнені показники по власних і закріплених доходах у І півріччі 2013 року.
На 106,2 % виконано податок на доходи фізичних осіб. До бюджету району мобілізовано 2,7 млн. грн. від плати за землю. Це складає 129 % до планових показників.
На початок 2013 року податковий борг до місцевого бюджету по району складав 460 тис. грн. За рахунок вжитих заходів до місцевого бюджету за 6 місяців цього року мобілізовано 70,5 тис. грн.
Під постійним контролем перебуває питання забезпечення вчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати, її легалізація.
З початку року проведено 6 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
Проведено 20 перевірок з цього питання, виявлено 16 працівників без оформлення трудових відносин.
Середньомісячна заробітна плата (за даними Пенсійного фонду) склала 2080 грн., що на 10,2 відсотки більша порівняно з заробітною платою відповідного періоду минулого року, а в сільському господарстві - 2095 грн., що на 8 відсотків більша від аналогічного періоду 2012 року.
Заборгованість по заробітній платі відсутня.
Проведено 6 засідань комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інших соціальних виплат. Здійснено 17 перевірок з питань дотримання чинного трудового законодавства, з них перевірено 11 юридичних осіб.
За шість місяців цього року призначено та виплачено всіх видів допомог, субсидій, пільг та компенсацій на загальну суму 16,4 млн.грн.
Намітилась тенденція до зростання надання платних послуг, яких за звітний період надано на суму 5,3 млн. грн., що на 4% більше до відповідного періоду минулого року і на 10% збільшено ріст роздрібного товарообороту, який складає 21 млн. грн.
В галузі культури
Пріоритетним напрямком роботи галузі культури району в звітному періоді було забезпечення зростання показників щодо поліпшення матеріально – технічної бази закладів культури. Сьогодні я можу сказати, що поліпшились умови для культурної діяльності та забезпечення права громадян на самореалізацію і творчість, отримання ними культурно – мистецьких та дозвіллєвих послуг. Відповідно до соціальних нормативів забезпечено збереження і розвиток мережі закладів культури в нашому районі, зросли обсяги бюджетного фінансування. Уточнений кошторис за перше півріччя склав 4,5 млн. грн. або на 205 тис. грн. більше до річного плану.
В поточному році передбачено проведення ремонтних робіт у 16 закладах на загальну суму - 444 тис. грн., з них кошти місцевого бюджету 292 тис. грн. і спонсорські - 152 тис. грн.
Станом на 1 липня проведено ремонтні роботи у 12 - ти закладах культури на суму 305 тис. грн., з них за рахунок коштів місцевого бюджету 250 тис. грн. та 55 тис. грн. спонсорські кошти, а також зміцнено матеріально - технічну базу п'яти закладів культури на суму 51,5 тис. грн. Всього у першому півріччі зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури району на 357 тис. грн., що складає 72 % від річного плану на 2013 рік.
Працівники галузі культури активно включилися в проведення благоустрою прилеглих територій та ремонтних робіт.
Проведено благоустрій прилеглої території та ремонт глядацької зали Винограднянського сільського клубу, на що використано кошти місцевого бюджету у сумі 12 тис. грн. Досягненням для Дерешівської територіальної громади став не тільки благоустрій, ремонт кімнат гурткової роботи, але й відкриття народознавчого музею.
У другому кварталі проведено ремонт Петриманського клубу-бібліотеки. Матеріали придбано за кошти місцевого бюджету в сумі 10 тис. грн. Надалі тут будуть проведені роботи з благоустрою прилеглої території.
Значний обсяг робіт здійснено у Вищеольчедаївському сільському будинку культури. Тут розкопано квітники, висаджено і побілено дерева, проведено ремонт кімнат гурткової роботи на суму 10,5 тис. грн.
Поза планом заходів проведено капітальний ремонт підлоги фойє цього закладу на суму 20 тис. грн. за рахунок коштів інвестиційних угод та планується заміна вхідних дверей на суму 5 тис. грн. У другому кварталі проведено роботи по ремонту музейної кімнати Жванського СБК, на що використано кошти у сумі 8 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.
Поза планом заходів проведено ремонтні роботи Попелюхівського клубу - бібліотеки за рахунок спонсорських коштів фермерського господарства "Велес-Віта" (голова Струсевич П.П.) та бюджетних коштів. На належному рівні проведено благоустрій прилеглої території, відремонтовано сходи, встановлено 20 м штахетника. У третьому кварталі для даного закладу планується закупити стільці для глядацької зали та придбати відеотехніку, на що буде використано кошти у сумі 15 тис. грн. Поза планом заходів проведено ремонтні роботи приміщення бібліотеки Плосківського клубу - бібліотеки за рахунок спонсорських коштів та коштів з місцевого бюджету у сумі 5 тис. грн. та поточний ремонт приміщень і фасаду Привітнянського сільського будинку культури за рахунок коштів місцевого бюджету у сумі 6 тис. грн., капітальний ремонт глядацької зали районного будинку культури за додатково виділені кошти з районного бюджету в сумі 45 тис. грн.
Всього поза планом заходів проведено ремонтні роботи у п'яти закладах на загальну суму 80 тис. грн. З них за рахунок спонсорських коштів 20 тис. грн., а також хочу додати, що всі ці роботи були виконані працівниками даних закладів.
Продовжуються ремонтні роботи у Степанківському клубі-бібліотеці, на що вже використано 72,6 тис. грн. з них 55,3 тис. грн. за рахунок спонсорських коштів місцевого фермерського господарства (голова Огірчук Людмила Василівна) та вже замінено вікна на суму – 17,3 тис. грн. за кошти місцевого бюджету.
У першому півріччі для Наддністрянського сільського клубу придбано комплект радіомікрофонів. Тут проведено обсяг робіт з благоустрою під час якого було висаджено більше 60 ялинок, 40 кущів самшиту, облаштовано квітник , відремонтовано паркан та пам'ятник загиблим воїнам.
Здійснено поточний ремонт кімнат гурткової роботи Немерченського СБК у сумі 10 тис. грн. та закуплено комплект духових інструментів на суму 18 тис. грн. В ході проведення робіт з благоустрою прилеглої території сільського будинку культури встановлено 250 м штахетника, висаджено 60 плодових дерев, розкопано квітник площею - 50 м2. На благоустрій використано 10 тис. грн.
Проведено роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації на ремонт сходів Немерченської сільської бібліотеки – на суму 28 тис. грн. Всього на поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури Немерченської територіальної громади у першому півріччі залучено кошти місцевого бюджету в сумі 66 тис.грн.
Певний обсяг робіт проведено у Рівненському сільському будинку культури. Відремонтовано фасад, вимощення, східці, на що використано кошти в сумі 8 тис. грн., придбано сценічне вбрання на суму 10 тис. грн.
Придбано комплект звукопідсилюючої апаратури на суму 6 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету для Снітківського сільського будинку культури. У серпні буде розпочато ремонт фасаду цього закладу.
Розпочато роботи по ремонту приміщень та заміні вікон у Лучинчицькому СБК та сільській бібліотеці на суму 120 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету. Тут планується здійснити заходи по встановленню опалення, на що буде використано кошти місцевого бюджету у сумі 40 тис. грн. та спонсорські кошти.
Ведуться роботи по встановленню вікон у Вербовецькому СБК та по поточному ремонту приміщень і кімнат гурткової роботи на загальну суму 40 тис. грн., що більше від запланованого на 20 тис. грн.
Розпочато роботу по ремонту фасаду Михайловецького сільського будинку культури. Тут проведено заміну вхідних дверей та вікон на суму 12 тис. грн. за рахунок коштів інвестиційних угод. У третьому кварталі для даного закладу планується придбання комплекту комп'ютерного обладнання на суму 5 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.
Проводяться підготовчі роботи по заміні вікон Бахтинського СБК та сільської бібліотеки. Замовлено вікна на суму 20 тис. грн. Тут благоустроєно прилеглу територію та розкопано квітник загальною площею 52 кв. м.
У травні розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт даху Котюжанівського СБК у сумі 30 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету. В ході благоустрою прилеглої території сільського будинку культури встановлено залізобетонний паркан на що використано кошти у сумі 7 тис. грн. з місцевого бюджету.
Виготовляється проектно-кошторисна документація на ремонт глядацької зали Роздолівського сільського клубу, на що буде використано кошти у сумі 100 тис. грн.
У третьому кварталі 2013 року розпочнеться ремонт фасаду та завершиться ремонт глядацької зали у Білянському клубі-бібліотеці. Для даного закладу планується придбання відеотехніки за рахунок коштів місцевого бюджету.
У серпні буде продовжено роботи по ремонту глядацької зали Долинянського клубу-бібліотеки, на що планується залучити кошти у сумі 35 тис. грн., з них 15 тис. грн. – це спонсорські кошти. На даний період тут замовлено виготовлення вікон та дверей на суму 12 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.
У четвертому кварталі планується завершити ремонт глядацької зали Знаменівського клубу – бібліотеки та придбати музичну апаратуру, на що буде використано кошти у сумі 25 тис. грн., з яких 10 тис. грн. кошти місцевого бюджету і 15 тис. грн. спонсорські кошти.
Поліпшення матеріально-технічної бази в галузі культури дає можливість запроваджувати та реалізовувати сучасні інноваційні культурно – мистецькі проекти та поліпшувати культурологічне обслуговування населення. В районі проходить культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села», присвячена 90-річчю утворення району. Такі заходи уже відбулися у Бахтинській, Плосківській, Дружбівській, Дерешівській, Конищівській територіальних громадах.
На високому культурно-мистецькому рівні проводяться презентації нових книг молодих письменників та поетів-земляків. У червні стала членом Національної спілки письменників України молода поетеса жителька села Котюжани Тетяна Коноваленко. Урочисте вручення посвідчення відбулося на святковій творчій зустрічі за участю голови Національної спілки письменників України Баранова Віктора Федоровича, голови обласної спілки письменників Гордійчука Петра Григоровича, місцевих поетів та письменників.
Проблемними питаннями для галузі культури району залишається:
- реконструкція Галайковецького сільського клубу;
- паспортизація пам'яток культурної спадщини;
- ремонт даху Котюжанівського сільського будинку культури, над вирішенням яких ми будемо працювати.
(Про співпрацю відділу культури та управління)
Центр надання адміністративних послуг
Важливим завданням для нас є поліпшення обслуговування населення через якісне надання адміністративних послуг. З цією метою розпочато роботи по створенню Центру надання адміністративних послуг в приміщені
по вулиці Леніна, 51 площею 150 кв.м.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Вартість робіт складає 467 тис. грн.
Для роботи Центру зроблено розрахунок потреби працівників, виходячи з фактичного обсягу наданих адміністративних послуг за останніх 2 роки. Ця потреба складає 12 чоловік.
На співфінансування робіт по реконструкції приміщення під Центр надання адміністративних послуг рішенням 17 сесії районної ради 6 скликання від 21 червня 2013 року №292 виділено 185 тис. грн. з районного бюджету.
Одночасно проводиться вивчення законодавства України з даного питання, формується пакет методичних матеріалів.
Спорт
З метою розвитку фізичної культури і спорту та пропаганди здорового способу життя в цьому році значно збільшилась кількість учасників у спортивних змаганнях за рахунок організації та проведення спортивно-масових заходів. З районного бюджету було виділено кошти в сумі 65 тис. грн., що в порівнянні з минулим роком більше. Спортсмени району досягнули високих результатів на всеукраїнських змаганнях і міжнародних турнірах:
Активну участь взяли діти та молодь району у міжнародній факельній естафеті «Всесвітній біг заради гармонії», яка проводилась з метою поширення дружби і гармонійного співіснування народів світу та на виконання завдань і соціальних ініціатив Президента України щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя.
Відновлено першість району з футболу серед команд територіальних громад, присвячену 90-річчю утворення району, яка проходила з 22 червня по 21 липня цього року.
Для проведення цього заходу було відновлено футбольні поля та облаштовані місця для глядачів, закуплено сітки для футбольних воріт, м'ячі в селах Вербовець, Вищеольчедаїв, Снітків, Рівне, Наддністрянське, Галайківці, Обухів, Михайлівці на суму 20 тис.грн. за рахунокспонсорських коштів.
За ініціативою та підтримкою директора приватного підприємства «Дружба Народів» Мартина Шекспіровича Айрапетяна в селі Лучинчик проведено рекультивацію футбольного поля, яке буде засіяно газонною травою танадається допомога для учасників чемпіонату області з футболу. Використано більше 15 тис.грн.
Не залишаються осторонь й інші територіальні громади. В першому півріччі організовано 9 футбольних команд. Для 5-ти з них (Вербовець, Вищеольчедаїв, Снітків, Рівне, Галайківці) придбано футбольну форму, залучено спонсорських коштів близько 20 тис.грн.
В районі збережена і розвивається мережа спортивних споруд.
Під час проведення місячника по впорядкуванню та благоустрою спортивних майданчиків «Спорт для всіх – спільна турбота», впорядковано 34 спортивних майданчики. Залучено спонсорських коштів 23 тис. грн.
В райцентрі на стадіоні "Колос" побудовано сектор для стрибків у довжину, метання списа та сектор для метання диска. Залучено спонсорських коштів 12 тис.грн.
Ми вдячні за підтримку на обласному рівні проекту розвитку територіальних громад «Теплі спортивні зали - високі спортивні досягнення і відмінне здоров'я підростаючого покоління Мурованокуриловецького району», адже з обласного бюджету виділено 20 тис грн. на його реалізацію, а з районного бюджету - 30 тис грн., що дасть змогу здійснити ремонтні роботи в обох залах дитячо-юнацької спортивної школи.
В цілому ж виконано запланованих робіт в галузі фізичної культури і спорту на 61% і залучено позабюджетних коштів на суму 78 тис. грн.
Шановні присутні !
На виконання доручення голови обласної державної адміністрації виділено з обласного бюджету – 700 тис.грн., за що я хочу від імені нашої громади подякувати Івану Михайловичу. На сьогодні вже використано бюджетних та позабюджетних коштів більше 1млн. 350 тис.грн.
Крім запланованих робіт, в першому півріччі в територіальних громадах району виконано значний обсяг додаткових робіт за рахунок як бюджетних, так і позабюджетних коштів на суму 925 тис. грн.
Шановний Іване Михайловичу !
Шановний Сергію Пилиповичу !
Шановні присутні !
Я прекрасно розумію масштаб наших дій – він не є аж таким великим.
Разом з тим для нашої громади він є дуже суттєвим.
Хочу наголосити на тому, що наше Мурованокуриловецьке товариство вдячне Вам, шановний Іване Михайловичу, за розуміння і підтримку.
Також хочу висловити подяку за зусилля та роботу і сільським головам, керівникам відомств, установ, організацій, відділів, управлінь і, звичайно, всім господарюючим суб'єктам, керівники котрих беруть активну участь у реалізації доручень голови обласної державної адміністрації.
Нехай благословляє Господь у Вашій праці за турботу про нас.
Душа України живе у звичайному селі Мурованокуриловеччини і ми маємо про неї дбати !
Також ви можете переглянути фотопрезентацію доповіді:
За матеріалами Мурованокуриловецької РДА
17-05-23
17-03-22