Сучасний стан системи державної охорони здоров’я в Україні характеризується низьким рівнем фінансування, зношеною матеріально-технічною базою і як результат — низькою якістю медичного обслуговування. Реальне бюджетне фінансування державної системи охорони здоров’я в нашій державі здійснюється лише на 30% від запланованого, що ставить її на межу розвалу та хаосу.
Тому, кожного з нас чи не найбільше хвилює питання матеріального забезпечення та надання якісних медичних послуг в районній лікарні. Відвідуючи лікувальну установу ми бажаємо якісного обстеження, уважного ставлення лікаря і, звичайно, тепла, чистоти, сучасного обладнання кабінетів та палат в лікарні. За статистикою 87% українців не задоволені або дуже не задоволені якістю медичних послуг. Понад 40% всіх витрат на медицину в нашій країні сплачує пацієнт із власної кишені. Та не кожен має таку можливість. І тому, щоб хоч трішки допомогти жителям нашого району, було створено Благодійну спілку “ Надія”. Її головна мета – покращення матеріально-технічної бази районної лікарні та надання якісних медичних послуг членам спілки.
За 15 років нашої роботи, за підтримки та фінансування голландських спонсорів, у відділеннях районної лікарні проведено капітальні ремонти, відремонтовано та обладнано операційну, дитячу поліклініку, пральне відділення, внутрішні вбиральні та душові, облаштовано приміщення денного стаціонару. В умовах реформування медичної галузі саме денний стаціонар став центром надання послуг сімейних лікарів. Сучасна кімната для пацієнтів, маніпуляційна, кімната очікування та кімната гігієни створюють приємне враження. А професійність медичної сестри Зорини Безкровняк, її чуйність та увага щоденно оцінюється словами щирої вдячності відвідувачів. За таким же принципом працює її колега Наталя Москалюк, а молодша медична сестра Євгенія Вознюк створює затишок, чистоту та атмосферу домашньої обстановки в денному стаціонарі. Вони заслужено отримують подяки від пацієнтів і постійно вдосконалюють надання послуг. Працюють по - сучасному, по - європейськи.
За Статутом спілки її члени, безкоштовно отримують рентгенологічне, лабораторне, УЗД обстеження, лікування в денному стаціонарі, а також ліки на суму, що становить 50% від сплаченої ними суми внесків,якщо лікуються в стаціонарному відділенні лікарні. В рік заснування спілки членський внесок був 1 грн. на місяць, з роками сума внеску зростала – 1.50 грн., 2 грн., 2.50 грн., 5 грн. З 2012 року щомісячний внесок становить 10 грн., та навіть за такі мізерні кошти можна було надати послуги в лікуванні тих, хто захворів і вдавалось це зробити за допомоги тих членів спілки, хто не хворіє, а його кошти допомагають в потрібний момент іншим. Такий принцип, поєднання солідарної та страхової медицини, є дієвим та необхідним на перехідному етапі до впровадження 100% страхової медицини яка діє в усіх європейських країнах. І саме тому закордонна медицина має достатньо коштів на придбання найсучаснішого обладнання та засобів лікування і реабілітації хворих. Спілка “Надія” - є першим кроком до страхової медицини та додатковим джерелом фінансування потреб лікарні вже впродовж багатьох років.
За час існування на потреби лікарні використано понад 70 000 євро, які надали голландські спонсори, це більше мільйона гривень. Цього не помічають, або не хочуть помічати багато скептиків у владі, адміністрації лікарні та достатня кількість байдужого населення. Але, коли приходить біда, вони в першу чергу звертаються до правління спілки по допомогу, а нерідко і з вимогою допомогти. А спілка – це добровільна громадська організація, яка надає допомогу лише своїм членам, які регулярно сплачують членські внески.
Девіз спілки: “ Допоможи ближньому”, а до такого не всі звикли і сприймають організацію за джерело допомоги без власного внеску. Навіть деякі члени спілки ( їх зовсім небагато) намагаються забрати всі до копійки сплачені внески, не враховуючи того, що за рахунок внесків ми ще закупляємо рентгенівську плівку, деякі лабораторні та стоматологічні матеріали. Неважко порахувати, що рентгенівська плівка коштує 58 грн., а річний внесок в спілку складає 120 грн. Один день лікування в денному стаціонарі щонайменше обходиться у 220 грн., при сучасних цінах на медикаменти, які зросли у 3 рази, а внесок впродовж 3-х років залишається 10 грн. Щомісячний внесок – це власне накопичення коштів на випадок хвороби, а за рахунок тих членів спілки, які не хворіють, створюється обігова сума коштів, на які закупляються медикаменти для лікування членів спілки в денному стаціонарі та на стаціонарному лікуванні у відділеннях лікарні.
Єдине джерело фінансування – це членські внески,тому, за Статутом, кожен член спілки отримує на лікування визначений відсоток тієї суми, яку він сплатив, не більше і не менше. Всі мають рівні права і ніхто не знає, коли захворіє і потребуватиме допомоги. Правління спілки постійно моніторить ціни на ліки, прораховує поступлення внесків на рахунок і їх витрату. Всі кошти зберігаються на рахунку спілки в Ощадному банку. На даний час, станом на 1.03.2015 року, на розрахунковому рахунку є 26 021 грн. За надходження та рух коштів, оформлення фінансових звітів відповідає член правління Кухар В.Д., досвідчений фахівець бухгалтерської справи, відповідальний і доскіпливий. Незважаючи на те, що він інвалід 1-ої групи, всі бухгалтерські справи спілки виконує добросовісно і вчасно. Велика шана і подяка йому від усіх членів спілки.
Крім грошової допомоги члени спілки отримують додаткові послуги, це: надання додому, у тимчасове користування, функціонального ліжка, інвалідного візка, ходунків, видача памперсів (при наявності), кало та сечоприймачів, інших засобів догляду за важкохворими. Люди вже звикли до таких послуг і дуже часто замість вдячності, настирно вимагають їх, не усвідомлюючи того, що наші можливості є обмеженими. Ці засоби нам доставляють голландські благодійники, а процедура доставки і отримання гуманітарної допомоги – це складний і довготривалий процес, який вимагає багато зусиль, нервів і фінансування.
Нерідко до спілки звертаються по допомогу люди, які не є її членами, просять ліжко, ходунки, памперси. На запитання чому Ви не є членом спілки, відповідають, що не знали про її існування і не думали, що колись серйозно захворіють. А в цьому і полягає принцип страхової медицини. Щомісячний внесок є накопиченням коштів, які стануть в нагоді у випадку хвороби, або допоможуть тому, хто вже захворів і потребує лікування. Ми повинні усвідомити це і починати допомагати самим собі. Такий підхід – це вже вища сходинка свідомості і ми, мурованокурилівчани, пишаємось тими земляками, які зрозуміли це і стали членами спілки. Завдячуючи їм значно покращилась матеріальна база, умови перебування та лікування хворих в районній лікарні.
Члени правління спілки – це волонтери, які докладають безліч зусиль для того, щоб організація існувала, розвивалась, вдосконалювалась і допомагала хворим. Старійшинами спілки є Григораш Р.М., Поліщук А.Ф., Басистюк Г.В., Кадук В.І., Динисюк В.В. Активно працюють Божок Л.І., Григоришина Г.П., Фірманюк Л.О., Вони збирають членські внески, опікуються станом справ лікувальної установи, наданням послуг пацієнтам. Працюють за покликом душі. Ми часто чуємо слова вдячності і поваги і це надихає на подальшу продуктивну, благодійну діяльність, та інколи, отримуємо незаслужено образливі звинувачення у недостатній кількості коштів на лікування чи відсутності деяких засобів догляду за важкохворими. Ми – громадська організація, яка працює, виключно, на свідомості, ентузіазмі та безкорисливості, а тому запрошуємо волонтерів і спонсорів до співпраці. Якщо кожен з нас зробить хоч маленький крок до покращення медичного обслуговування в районі, повірте, це буде на користь всім нам.
17-05-23
17-03-22