Форми звітності про контрольовані операції набрали чинності
У відповідності з положеннями Податкового кодексу, які регулюють питання трансфертного ціноутворення, наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.11.2013р. № 669 затверджено форму Звіту про контрольовані операції та Порядок його складання. Діє документ з 21 січня 2014 року - дня його опублікування в „Офіційному віснику України”.
Звітність подається лише платниками податку на прибуток та ПДВ, які протягом звітного року здійснювали операції, які визначені Податковим кодексом як контрольовані, у термін до 1 травня наступного за звітним року, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
У Звіті про контрольовані операції наводяться дані про платника податків та загальні відомості про операції з різними контрагентами, здійснені протягом звітного року. Додатки до Звіту передбачають розкриття інформації про осіб, які є сторонами контрольованої операції, та про контрольовані операції.
До контрольованих належать господарські операції з пов’язаними особами (резидентами та нерезидентами), при умові, що обсяг операцій з одним контрагентом складає не менше 50 млн.грн. за рік.
Відміна Свідоцтва платника ПДВ: наслідки у практиці
Оновлені з 1 січня 2014 року окремі норми Податкового кодексу значно спростили умови та процес реєстрації платників ПДВ. Відтепер, у зв’язку з відміною такого документу, як свідоцтво про реєстрацію особи платником ПДВ, факт такої реєстрації підтверджується наявністю інформації на офіційному веб-сайті Міндоходів, яка оновлюється щоденно. Разом з тим, суб’єктам господарювання надана можливість підтвердити свій статус в якості платника ПДВ шляхом отримання витягів із реєстру платників ПДВ. Оскільки отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ, наразі обмінювати Свідоцтва на Витяги з реєстру платників ПДВ не потрібно, діючі свідоцтва можуть застосовуватись платниками як витяги із реєстру платників ПДВ до отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ.
Відсутність чи зазначення платниками номера Свідоцтва у податковій звітності з ПДВ чи у податкових накладних, інших документів, складених після 1-го січня 2014 року, форми яких передбачають зазначення номера Свідоцтва, не є порушенням порядку їх заповнення, та не є підставою для визнання звітності, податкових накладних та інших документів недійсними.
Якщо законодавчими нормами передбачено пред’явлення чи надання Свідоцтва чи його завірених копій, до внесення відповідних змін платником пред’являється витяг з реєстру платників ПДВ, або Свідоцтво.
У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів працюватимуть до „останнього відвідувача”
Міністр доходів і зборів Олександр Клименко доручив керівникам Головних управлінь Міндоходів у регіонах створити максимально зручні умови для подання податкової звітності платниками через Центри обслуговування платників податків.
Як відомо, у перші два місяці року платникам потрібно подавати звітність як за попередній звітний місяць, так і за рік з окремих видів податків. Крім того, триває й компанія з декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року. Саме тому у цей період різко зростає кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників.
Для уникнення зайвого ажіотажу, черг та незручностей на період подачі звітності Центри обслуговування платників працюватимуть у посиленому режимі за принципом „до останнього відвідувача”. Також за дорученням Міністра будуть створені додаткові місця для реєстрації податкової звітності та всі умови для того, щоб за необхідності забезпечити надання усім бажаючим консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності.
У тих Центрах, де фіксуватиметься занадто велика кількість звітуючих, Олександр Клименко доручив організувати попередній запис відвідувачів на день та час подачі звітності чи отримання ключа цифрового підпису.
„Я хотів би звернутися до платників з проханням вчасно, не відкладаючи на останній день, подати звітність. Це зекономить час як безпосередньо звітуючим, так і фахівцям Міндоходів”, – підкреслив Міністр.
Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.
Шахраї не сплять – застерігає ГУ Міндоходів у Вінницькій області
За інформацією управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області з початку року у регіоні почастішали випадки телефонного шахрайства. Схема дій не нова. До суб’єктів підприємницької діяльності телефонує людина, яка переставляється керівником одного з органів Міндоходів. Пропозиція наступна – передати значну суму коштів довіреній особі посадовця на взаєм подальшого особистого знайомства та надання певних преференцій під час здійснення підприємницької діяльності Відтак, з метою запобігання використання шахраями таких злочинних схем, а також попередження фінансових втрат для підприємництва та недопущення можливих проявів дискредитації підрозділів Міністерства доходів і зборів України, просимо суб’єктів господарювання, бути пильними та обачними. Про подібні факти, негайно інформувати на цілодобова лінію телефону „довіри” (0432) 66-02-05. Окрім цього, нагадуємо, що в Міністерстві доходів та зборів України діє інтерактивний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07, який приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань
Бланк свідоцтва платника єдиного податку – підлягає обов’язковому поверненню
Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку. Тому, у разі отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування він підлягає обов’язковому поверненню контролюючому органу, який видавав таке свідоцтво.
Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Таким чином, замість свідоцтва платника єдиного податку фізична особа – підприємець, на свій запит, зможе безоплатно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку.
Також, звертаємо увагу, що видані свідоцтва платника єдиного податку підтверджують перебування фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу із реєстру або внесення змін до реєстру.
Відповідна норма передбачена Законом України від 24.10 2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», який набрав чинності з 1 січня 2014 року.
Чи потрібно платнику екологічного податку повідомляти органи ДПС про відсутність у звітному році об'єкта обчислення?
Відповідно до п.250.9 ст.250 розділу VIIІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755, якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до цієї статті Кодексу.
Триває кампанія Декларування доходів отриманих протягом 2013 року
Декларування доходів громадян пов’язано із виконанням платниками вимог Податкового кодексу України, згідно з якими окремі категорії громадян відповідно до законодавства зобов’язані подати , або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Для декларантів в Мурованокуриловецькому відділенні Могилів –Подільської ОДПІ створенні сприятливі умови для подання декларацій про майновий стан і доходи та відповідної сплати податків. Звертаю вашу увагу на те, що в 2014році змінено форму податкової декларації, але завітавши до відділення ви зможе з'ясувати усі незрозумілі питання щодо порядку заповнення та подання річних декларації.
Обов’язкове подання декларації передбачено:
Платник податку, що отримує доходи від особи , яка не є податковим агентом, та іноземні доходи зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподаткованого доходу, подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Задекларувати свої доходи мають і фізичні особи , які протягом 2013 року отримували дохід у вигляді заробітної плати та суми винагород за цивільно-правовими договорами від декількох податкових агентів, за умови, що загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 11147 грн.).
Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам певної суми податку, сплаченої із їх заробітної плати протягом попереднього року. Наприклад, платники податку можуть зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного податкового року вони сплачували кошти за навчання, здійснювали видатки на будівництво (придбання ) доступного житла, повертали фінансовим установам проценти за іпотечний кредит тощо.
Кампанія із декларування доходів, отриманих протягом 2013 року, триває. Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб встановлено до 1 травня 2014 року.
Для створення комфортних умов декларування доходів громадянами району в Мурованокуриловецькому відділенні Могилів –Подільської ОДПІ продовжено роботу до 20год. в будні та з 9до 16год. по суботах.
Крім того, щопонеділка з 10 до 12 год. за телефоном 2-21-65 проводиться «гаряча лінія» з питань декларування майнового стану та доходів громадян одержаних в 2013році.
Здійснення платежів без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків Починаючи із 01.01.2011 (з дня набрання чинності Податкового кодексу України) облік фізичних осіб – платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та надали до органу державної податкової служби Повідомлення згідно із п.2 розділу VIII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147 (далі – Положення) ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків.
За зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення для обліку її в окремому реєстрі Державного реєстру, орган державної податкової служби після отримання інформації з Державного реєстру про взяття такої особи на облік за прізвищем, ім’ям, по батькові, серією і номером паспорта вносить до паспорта громадянина України такої особи відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Відповідно до п.1 спільного наказу Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 17.12.2010 № 955/628 «Про втрату чинності спільних наказів Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України» наказ № 602/1226 від 19.10.2004року «Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та інших обов’язкових платежів» втратив чинність.
Враховуючи наведене, втратила чинність і відмітка у паспорті громадян України про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, яка вносилась до 01.01.2011року. Фізичним особам - платникам податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, необхідно особисто подати до Мурованокуриловецького відділення Могилів-Подільської ОДПІ повідомлення та документи для забезпечення їх обліку за серією та номером паспорта.
Шановні платники! У разі сплати бюджетних платежів заповнюйте платіжні документи правильно!
Міндоходів своїм наказом від 22.10.2013р. №609 змінив Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску. Звертаємо увагу на зміну порядку заповнення поля „Призначення платежу”: раніше у полі №3 вказувалися реквізити лише у випадку сплати податків за третіх осіб, відтепер, в полі № 3 вказується один з таких реквізитів:
Змінився й список кодів видів сплати - до нього додано нові коди за митними платежами (код 350-359), за податками і зборами (коди 128 та 160), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. При наявності будь-яких пробілів (наприклад, між ";" та "ЄСВ") документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.
17-05-23
17-03-22