Податкова інформує (21.11.2011)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Понеділок, 28 листопада 2011, 17:17

ДПС і громадськість домовилися про цивілізоване спілкування

Всі спірні питання податківці та громадськість вирішуватимуть виключно цивілізованими шляхами. Акції протесту представники підприємницької спільноти визнали недоречними. Таке рішення прийняли члени Громадської Ради при ДПС України. Відповідна резолюція була схвалена під час засідання 24 листопада 2011 року.

Виступаючи перед представниками громадськості, Голова ДПС України Олександр Клименко, у свою чергу, зазначив, що на сьогодні існує певний алгоритм консультацій із підприємництвом, який включає різноманітні механізми зворотного зв’язку, обговорення та вирішення всіх питань, що стосуються взаємин з платниками податків.

«Сьогодні ми з вами спромоглися перенести громадське обговорення з майданів за стіл переговорів. Особисто я вважаю це нашою спільною перемогою. Перемогою конструктивного мислення та здорового глузду над емоціями та провокаціями», – наголосив Олександр Клименко. У схваленій резолюції члени Громадської Ради закликали представників бізнесу до конструктивного діалогу з податковим відомством при вирішенні проблемних питань. Така цивілізована співпраця сприятиме розвитку підприємництва та економічному зростанню держави, вважають представники громадськості. «Податкова відкрита для тих, хто хоче змінити щось на краще. Для тих, хто критикуватиме конструктивно і пропонуватиме альтернативу. Не існує такої проблеми, яку б неможливо було б вирішити шляхом компромісу та діалогу», – зауважив Олександр Клименко у відповідь на вердикт підприємницьких організацій.

Прес-служба ДПС України

Податкова подовжить мораторій на фактичні перевірки малого бізнесу, - Олександр Клименко Державна податкова служба подовжить мораторій на фактичні перевірки малого та середнього бізнесу. Про це під час всеукраїнської конференції Асоціації платників податків заявив Голова ДПС Олександр Клименко.

«Як свідчить вивчення громадської думки, бізнес побоюється, що ми миттєво відреагуємо на прийняття закону про спрощену систему оподаткування відновленням перевірок. Я хочу нагадати, що Президент доручив нам, навпаки, створювати сприятливі умови. Ми і самі розуміємо, що необхідний адаптаційний період. Що потрібний час на вивчення нового закону та вибір оптимальної моделі оподаткування. Я беру на себе відповідальність дати вам цей час», - наголосив О. Клименко. Разом з тим керівник податкового відомства закликав представників підприємницької спільноти до сумлінного виконання податкових зобов’язань та добровільної відмови від схем мінімізації. «Відповідальність має бути взаємною. Якщо ми хочемо створити цивілізовану модель стосунків, виробити етикет нашого діалогу на майбутнє, то всі сторони мають докладати зусиль. Не давайте приводів підозрювати вас у порушеннях та перевіряти», - відзначив Олександр Клименко.

Прес-служба ДПС України

Запитували – відповідаємо

***

Які зміни передбачені з 1січня 2011року щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва?

З 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва)”.

З цього часу спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів господарювання встановлюватиметься виключно в умовах Податкового кодексу України.

Законом передбачено запровадження диференційованого підходу до класифікації малого бізнесу відповідно до річного обороту, реєстрацію „спрощенців” як платників ПДВ. Це створить рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, що працюють на загальній системі оподаткування. На відміну від діючого законодавства не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника.

Для фізичних осіб – підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів. Фізичні особи – підприємці, які є платниками ПДВ, будуть вести облік доходів та витрат за формою та в порядку, визначеному Мінфіном.

Також уточнено перелік видів діяльності на які не може поширюватися спрощена система оподаткування.

****

Чи включається до складу податкової знижки за навчання сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо дані семестри складають один навчальний рік?

Відповідно до п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом. Згідно з п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Відповідно до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Таким чином, сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

****

Які документи необхідно надати ФО, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки?

Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

У вас немає прав для коментування