Податкова інформує (11.03.2019)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Понеділок, 11 березня 2019, 13:20

Граничні строки подання податкової декларації у разі припинення ФОП підприємницької діяльності

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

При цьому граничний термін сплати податкових зобов'язань для таких фізичних осіб становить протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації.

Фізичні особи, які застосовували спрощену систему оподаткування, подають податкові декларації востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. 

Виїжджаєте за кордон на постійне місце проживання – подайте  декларацію про майновий стан і доходи

Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація). Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду. Декларація подається за три останні звітні податкові періоди (у разі наявності невиконаного обов'язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації).

Перевірка контролюючим органом здійснюється протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видається відповідна довідка.

Довідка про сплату або відсутність податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур. Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

Форма цієї довідки затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 «Про затвердження форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та Порядку її оформлення і видачі».

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1243 «Про порядок видачі довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов'язань з такого податку».   

Повідомлення працівника про неукладення з ним трудового договору є підставою для проведення фактичної перевірки суб’єкта господарювання 

Жмеринське управління ГУ ДФС у Вінницькій області повідомляє, що  одержання ДФС інформації про використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин і виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету є підставою до проведення фактичної перевірки.

Наймані працівники, у яких відсутній трудовий договір з роботодавцем, щодо яких не ведеться табель обліку робочого часу, а заробітна плата виплачується без її документування та нарахування, виплати проводяться  ,,у конвертах”, можуть повідомляти про такі факти органи ДФС.

Офіційне працевлаштування для найманого працівника – це гарантія соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника, зокрема, право на відпустку, оплату тимчасової непрацездатності включаючи догляд за хворою дитиною, соціальне страхування, достроковий вихід на пенсію у разі шкідливих умов праці.

Наймані працівники можуть повідомляти про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців на ,,гарячу лінію” ДФС за телефоном: 0-800-501-007. 

У вас немає прав для коментування