Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області звертає увагу про те, що новою редакцією пункту 165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України, суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО. Наразі це трикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2017 році – 9600 грн.). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги.
Крім того, з 1 січня 2017 року для студентів, які вивчилися коштом роботодавця скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом 3 років після закінчення навчального закладу. У попередній редакції п. 165.1.21 статті 165 ПКУ діяла норма, яка передбачала оподаткування ПДФО усієї суми, сплаченої за навчання у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання.
Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, якщо отримано фізичною особою у 2016 році дохід від надання в оренду легкового автомобіля іншій фізичній особі, яка не зареєстрована як самозайнята особа, тобто не є суб’єктом підприємницької діяльності або особою, яка не займається незалежною професійною діяльністю, така особа повинна надати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік у термін не пізніше 3 травня 2017 року.
А от останнім днем сплати нарахованих самостійно фізичною особою податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору буде 31 липня 2017 року.
25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).
Зокрема, Законом спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, а саме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.
Водночас, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.
Разом з цим, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18 відсотків.
З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Жмериська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує про те, що відповідно до Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797"Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату», з 1 квітня 2017 року змінюються положення Податкового кодексу України, які регулюють порядок надання податкових консультацій.
Так, з 1 квітня 2017 року звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити:
На запит, що не відповідає вищевказаним вимогам, платнику буде надіслана відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".
17-05-23
17-03-22