Податкова інформує (26.01.2017)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Четвер, 26 січня 2017, 10:36

Єдинникам 4 групи – розмір ставок змінився, а вимоги до звітності - ні

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області звертає увагу сільськогосподарських товаровиробників, які планують у 2017 році обрати спрощену систему оподаткування або підтвердити діючий статус платника єдиного податку 4 групи на ті зміни, які відбулися у вказаній системі оподаткування.

Насамперед звертаємо увагу на те, що ті аграрії, які виробляють електричну енергію кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції такого суб'єкта господарювання) з 1 січня 2017 року можуть перебувати на єдиному податку 4 групи.

Крім того, під час складання податкової декларації на 2017 рік, яка, як і раніше, з усіма додатками подається до 20 лютого п.р., слід звернути увагу на зміну розміру ставок податку, які наразі становлять з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду (у відсотках бази оподаткування):

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,57;
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,57;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,19;
  • для земель водного фонду - 2,43;
  • для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, - 6,33.

Новий пункт 297.4 статті 297 Податкового кодексу встановив, що дивіденди, що виплачуються платниками єдиного податку четвертої групи власникам корпоративних прав (засновникам таких платників єдиного податку), оподатковуються за правилами, встановленими розділами II і IV цього Кодексу. 

Транспортний податок: оновлені правила

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Наразі об'єктом оподаткування є легкові автомобілі середньоринкова вартість яких становить понад 1 200 000 грн. (у минулому році транспортний податок сплачувався за автівки вартістю понад 1 033 500 грн.).

Суттєво змінилися й правила обрахунку середньоринкової вартості автівок. Наразі Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, яке є відповідальним за  визначення середньоринкової вартості автівок за методикою, встановленою Кабміном, до уваги братимуться лише марка авто, його модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального. Тип коробки переключення передач та пробіг легкового автомобіля, які фігурували у попередніх параметрах, відтепер не враховуватимуться.

Зміни законодавства також впроваджують конкретний термін інформування платників щодо об’єктів  оподаткування транспортним податком. Відтепер перелік легкових автомобілів, які є об’єктом для нарахування транспортного податку має щорічно розміщуватися на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у термін до 1 лютого звітного року.

Розмір ставки податку за кожен легковий автомобіль залишився без змін - 25000 гривень, так само як й обов’язок юридичних осіб - власників автівок, які будуть вказані у зазначеному переліку, до 20 лютого п.р. подати до податкової інспекції за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Сплачується транспортний податок, як і раніше, за місцем реєстрації об'єктів оподаткування:

  • фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  • юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 Дохід отриманий від оренди майна оподатковується

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області повідомляє, що відповідно до пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу.

Порядок оподаткування доходів фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду) визначено п. 170.1 ст. 170 Кодексу, згідно з пп. 170.1.1 податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Згідно з пп. 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1 — 170.1.3 цього пункту, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18 %.

Крім того, відповідно до п. 176.2 ст. 176 Кодексу особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (збору) (форма 1 ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Детальна інформація у листі ДФС України від 06.01.2017 № 203/6/99-99-13-02-03-15.

 

У вас немає прав для коментування