Жмериська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, що 18 жовтня набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 07.09.2016 р. №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2016 р. за № 1290/29420, яким внесено зміни до Порядку складання звіту з ЄСВ та Інструкції про нарахування ЄСВ. Внаслідок внесених змін, подавати звіт з ЄСВ (додаток 4) потрібно за оновленою формою.
Наказ № 813 опубліковано у жовтні, тому вперше відзвітувати про ЄСВ за новою формою роботодавці повинні за жовтень 2016 року у листопаді.
Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області звертається до платників податків юридичних та фізичних осіб – бережіть свій час, скористайтесь сервісом ДФС України «Електронний кабінет платника податків».
Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.
Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Особистий кабінет платника надає можливості листування з ДФС, контролю стану розрахунків з бюджетом, ведення податкової звітності, отримання інформації з реєстрів, роботи в системі електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку.
Переваги ЕКП це можливість працювати на безоплатній основі та у будь – який час, отримання необхідної інформації з органів ДФС в режимі онлайн, можливість подання звітності та сплати податків та основна перевага- це економія часу.
Нагадуємо, що вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП), зокрема безкоштовно ЕЦП можна отримати в АЦСК Інформаційно - довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).
Міністерство фінансів України наказом від 23.09.2016 № 837 внесло зміни до свого наказу від 14.06.2016 № 547 « Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
Зокрема, змінами передбачено, що вимоги щодо відображення акцизного податку (або іншого податку) у КОРО не поширюються на записи, які формуються на підставі фіскальних касових чеків, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включено до Реєстру РРО до 11.03.2016 року.
КОРО за формами, наведеними у додатках 1 та 2 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417 можуть бути зареєстровані, перереєстровані у відповідному контролюючому органі, а також використовуватись суб'єктами господарювання до скасування реєстрації таких книг ОРО.
У разі наявності розрахункових операцій за підакцизні товари такі книги ОРО можуть використовуватись за умови відображення сум акцизного податку (або іншого податку) у графах, в яких відображається сума податку на додану вартість.
Окрім того, у новій редакції викладено Книгу обліку розрахункових операцій на РРО та Книгу обліку розрахункових операцій на господарську одиницю.
Наказ набрав чинності 4 листопада 2016 року.
Наказ Міністерства фінансів від 19.09.2016 р. №827 «Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2016 р. за №1341/29471 (далі – Наказ), опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 08 листопада 2016 року №86. Наказ набрав чинності з дати оприлюднення – 8 листопада 2016 року.
Документом затверджено форму Подання на повернення з бюджету помилково або надміру зарахованих коштів.
Зокрема, встановлено, що подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів і платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи державної фіскальної служби України (далі - органи ДФС) подається до відповідного органу казначейства за встановленою формою згідно з додатком 1 до Наказу.
У разі повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, подання подається до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2015 року №1146, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 року за №1679/28124.
17-05-23
17-03-22