Податкова інформує (12.10.2016)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 12 жовтня 2016, 16:16

Юридична особа при нарахуванні фізичній особі орендної плати утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку – фізичної особи включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше, ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Такі доходи оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Отже, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Зазначена норма визначена пп. 164.2.5 ст. 164, пп. 170.1.1, пп. 170.1.4 ст. 170 та пп. 1.2 п. 16 1 підр.10 розд. XX Податкового кодексу України. 

Режим роботи Центрів обслуговування платників у святкові та вихідні дні 

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області повідомляє, що Центри обслуговування платників у святкові та вихідні дні жовтня працюватимуть за наступним режимом роботи:

  • 14 жовтня 2016 року - вихідний день;
  • 15 жовтня 2016 року - робочий день у режимі чергування  до 13 год. 00 хв. 

Терміни зберігання первинних документів платниками податків

Державна фіскальна служба України  листом від 19.09.2016 №20303/6/99-99-15-02- 02-15 повідомила про терміни зберігання первинних документів.

У листі зазначено, що відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Також платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені вищевказаною статтею.

Відповідно до пункту 44.3 статті 44 Кодексу платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 статті 44 Кодексу, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності. 

Перелік документів які повинні знаходитись на місці здійснення торгівельної діяльності у ФОП на загальній системі оподаткування

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні торгівельної діяльності зобов’язані здійснювати розрахункові операції виключно із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.

При цьому, фізичні особи – підприємці повинні забезпечити наявність на торговому місці наступних документів:

  • свідоцтва платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ);
  • виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
  • книги обліку доходів та витрат;
  • книги обліку розрахункових операцій;
  • ліцензії;
  • трудових угод з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).

У вас немає прав для коментування