Податкова інформує (17.08.2016)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 17 серпня 2016, 19:57

ОФІЦІЙНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА – ГІДНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В МАЙБУТНЬОМУ. (Жмеринська ОДПІ)

Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня були і залишаються стратегічними напрямами роботи Жмеринської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області. Важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно. Лише таким чином можна отримати гідне забезпечення в майбутньому, адже нарахування та отримання пенсії відбувається тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.

Так, за січень – липень 2016 року по Жмеринської ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області разом з спільними комісіями при  органах місцевого  самоврядування  та  аналізу поданої звітності, проведено обстеження  робочих місць 221 субєкта підприємницької діяльності (СПД). За результатами обстеження виявлено  77 найманих осіб, праця яких використовується субєктами господарювання без належним чином укладених трудових угод. В результаті працевлаштування, згідно чинного законодавства, додатково сплачено 10,3  тис.грн. податку з доходів з фізичних  осіб. Залучено до  оподаткування  на спрощеній системі 98 СПД, якими додатково сплачено 38,6 тис. грн. єдиного податку.

Проведено співбесіди з 119 керівниками підприємств, що виплачують заробітну плату меншу за мінімальний рівень. В результаті чого підвищили рівень зарплати -36 підприємств,  додатково надійшло ПДФО в сумі 6,7 тис.грн.

Платники єдиного податку не звільняються від сплати єдиного внеску за період своєї хвороби чи відпустки

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи підприємці, в тому числі підприємці - платники єдиного податку.

Єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 3 частини першої статті 7 Закону № 2464).

Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (пункт 5 частини першої статті 1 Закону № 2464).

Згідно з частиною п’ятою статті 8 Закону № 2464 для фізичних осіб - підприємців встановлена ставка єдиного внеску у розмірі 22 % бази нарахування.

Пунктом 295.5 статті 295 Податкового кодексу України визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Разом з тим, Законом № 2464 не передбачено пільг із сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби. Відповідно до пункту 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Таким чином, фізичні особи - підприємці платники єдиного податку першої чи другої групи, на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

Затверджені нові форми книг ОРО на РРО

 Жмеринська ОДПІ ГУ  ДФС у Вінницькій  області  повідомляє про внесення змін до форм книги обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО), книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю.

Нові форми названих книг установлені Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 N 547 (далі - наказ N 547).

Зокрема, затверджені форми книг ОРО передбачають відображення загальної суми розрахунків (графа 5), суми розрахунків, що оподатковуються податком на додану вартість (графа 6), суми розрахунків, що оподатковуються акцизним податком (графа 7), суми податку на додану вартість (графа 8), суми акцизного податку (графа 9).

Отже у теперішній час перші, другі та наступні книги ОРО на РРО мають реєструватись виключно за новими формами.

Суб'єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО на РРО за старою формою до першої із подій: закінчення книги ОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період - протягом місяця після набрання чинності наказом N 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної книги ОРО на РРО за новою формою.

Нагадуємо, наказ N 547 набрав чинності 26 липня 2016 року.

Детальніше про це йдеться у листі ДФС України  від 05.08.2016 р. N 26665/7/99-99-08-01-03-17.

Шановні клієнти АЦСК ІДД ДФС!

Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 10.08.2016 №118 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:

  • Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);
  • Реєстраційна картка (для юридичної особи);
  • Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки.

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набувають чинності з 5 вересня 2016 року. Форми реєстраційних документів попереднього зразка будуть прийматися віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС до 2 вересня 2016 року включно.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.

Єдиний податок: як відобразити у звіті виправлення помилки

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує платникам єдиного податку третьої групи – юридичним особам, що для виправлення помилок в податковій декларації передбачено заповнення розділу IV "Визначення податкових зобов'язань у зв'язку виправленням самостійно виявлених помилок", а саме:

  • у рядку 16 - зазначається сума штрафу в розмірі 5 % суми недоплати (нараховується платником відповідно до пп. "б" п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу (рядок 13 х 5 %));
  • у рядку 14 - сума єдиного податку, яка зменшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки. Вказується позитивне значення розрахунку: рядок 11 - рядок 12 декларації;
  • у рядку 12 - уточнена сума податкових зобов'язань за квартал податкового (звітного) періоду, у якому виявлена помилка;
  • рядок 9, якщо податкова звітність була подана у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", який діяв у 2012, 2013, 2014 роках та у І,ІІ.ІІІ кварталах 2015 року,
  • у рядку 11 зазначається сума єдиного податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, в залежності від форми декларацій, яка подавалася за податковий (звітний) період, який уточнюється, а саме:
    • рядок 10 чинної на сьогодні форми податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), яка  затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015р. №578;
    • або рядок 9, або 24, або 36 (відображається в разі переходу протягом року на іншу групу платника єдиного податку) податкової декларації згідно з вищезгаданим наказом № 1688.
    • у рядку 13 - сума єдиного податку, яка збільшує податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням помилки (рядок 12 - рядок 11 декларації);
    • у рядку 15 - зазначається сума штрафу в розмірі 3 % суми недоплати (нараховується платником відповідно до пп. "а" п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу (рядок 13 х 3 %));
    • у рядку 17 - сума пені самостійно нарахована відповідно до пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу.

Звертаємо увагу, що у складі звітної декларації платник має можливість уточнити лише один минулий податковий (звітний) період поточного року або минулих років.  У разі необхідності уточнення показників за декілька податкових (звітних) періодів помилки виправляються шляхом подання окремої уточнюючої декларації за кожний податковий (звітний) період, що уточнюється.

Повертаємо пальне з оформленням акцизної накладної

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області повідомляє, що Державна фіскальна служба України своїм листом від 28.07.2016 р. N16330/6/99-99-12-02-02-15 надала податкову консультацію щодо порядку оформлення документів при здійсненні операцій з повернення постачальникам пального, отриманого до 1 березня 2016 року. У листі йдеться, що з 1 березня поточного року, особи, які здійснюють операції з пальним, повинні зареєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального та здійснювати такі операції з дотриманням умов щодо оформлення та реєстрації документів в СЕАРП, зокрема, акцизної накладної. Оскільки операції з реалізації пального до 01.03.2016 р. здійснювались без складання акцизної накладної, повернення після 01.03.2016 року постачальнику такого пального, яке було за Актом інвентаризації внесено до СЕАРП, можливе шляхом складання і реєстрації акцизної накладної. Нагадаємо, що станом на 08.08.2016 року на обліку у фіскальних органах області перебуває 144 платника акцизного податку з реалізації пального.

З 2 серпня - нова форма звітності для «неприбутківців»

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує про те, що Мінфін наказом від 17.06.2016 №553 затвердив форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Нагадаємо, Звіт за зазначеною формою подається до контролюючих органів неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, визначеними  п. 133.4 Податкового кодексу України, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Крім того додамо, вищезазначеним наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 27.01.2014 №85 "Про затвердження форми і Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій".

Довідково повідомляємо, наказ №533 зареєстрований в Мін’юсті 07.07.2016р. за №932/29062 та набрав чинності з 02.08.2016 р., тобто з дня його офіційного опублікування в Офіційному віснику України №58 від 02.08.2016р.

У вас немає прав для коментування