Податкова інформує (14.07.2016) (оновлено)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Четвер, 14 липня 2016, 13:42

До Порядку електронного адміністрування реалізації пального внесено зміни

Кабінет Міністрів України  постановою від 06 липня 2016 року N409 вніс зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 24 лютого 2016 року N113 "Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального".

Нововведеннями  передбачено надання можливості особам, що діють за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, реєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального.

При цьому до реєстру платників акцизного податку з реалізації пального включаються такі дані: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору.

При самостійному виправленні помилки при нарахуванні військового збору - штраф

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, що у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) суми військового збору, що збільшує суми податкових зобов’язань, до податкових агентів застосовується відповідальність у вигляді штрафу, пені та адміністративна відповідальність.

Однак, якщо виправлення помилки - зменшення суми податкових зобов’язань, то до податкових агентів застосовується відповідальність лише у вигляді штрафу.

В якому розмірі будуть застосовуватись штрафи?

Згідно з п. 119.2 ПКУ, за неподання, подання з порушенням строків, не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, передбачено штраф у розмірі 510 грн (за повторні дії протягом року - 1020 грн). 

Ці штрафи не застосовуються, якщо недостовірні відомості або помилки у податковій звітності виникли у зв’язку з проведенням річного перерахунку ПДФО відповідно до п. 169.4 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Якщо податковий борг не сплачено у встановлені ПКУ строки для погашення узгодженого грошового зобов’язання, то після закінчення цих строків на суму податкового боргу нараховується пеня (пп. 129.1.1 ПКУ).  

Нарахування пені розпочинається: 

  • при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.
  • при нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із ПКУ;

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Статтею 163-4 КпАП неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізичній особі доходів, перерахування ПДФО за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення ДПІ за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від 2 до 3 н.м.д.г. (повторні дії - від 3 до 5 н.м.д.г.).

Сплатіть вчасно податок на нерухоме майно

З 1 липня платники податків - фізичні особи, на підставі податкових повідомлень-рішень зобов’язані сплатити податок на нерухоме майно.

Громадянам, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., різними типами об’єктів житлової нерухомості (в тому числі їх частками) площею понад 180 кв.м. або об’єктами нежитлової нерухомості у разі неотримання податкових повідомлень - рішень на сплату податку, або ж у разі незгоди з розрахунком податку чи виявлення розбіжностей щодо зазначеної у ньому інформації про об’єкт нерухомості, слід звернутися з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно до фіскальних органів за місцем реєстрації платника.

Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Одночасно нагадуємо, що в 2016 році фізичні особи сплачують податок за 2015 рік відповідно до ст.266 Податкового кодексу України.

Розрахунок податку здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення надіслано до 1 липня. Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення - рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня 2016 року.

За порушення термінів сплати податків платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

В Україні виходить новий журнал за підтримки ДФС

Відбулася презентація нового українського фінансово-економічного журналу «Вісник. Рейтинг». Видання вийшло друком у липні цього року за підтримки Державної фіскальної служби України.

Місія журналу — сприяти формуванню в країні чесних і прозорих відносин між платниками податків та державою. У виданні представлено три головні розділи: «Країна», «Галузь», «Регіон». Формування рейтингів відбувається на основі офіційних даних.

«В Україні назріла необхідність появи ґрунтовного фахового видання, яке публікуватиметься за підтримки ДФС і слугуватиме своєрідною трибуною для висвітлення роботи та рейтингових показників підприємств. «Вісник. Рейтинг» повинен стати потужною платформою для розвитку відносин між платниками податків і державою», - зазначив у вступному слові Голова ДФС Роман Насіров.

«Сьогодні нам дуже важливо бути публічними і представляти найновіші статистичні дані бізнесу, платникам податків та всім, хто цим цікавиться. У новому виданні розглядається широке коло питань, пов’язаних з агробізнесом,  роздрібною торгівлею, підакцизними товарами, такими як алкоголь і тютюн,  харчовою промисловістю. Журнал висвітлює якісну аналітику від провідних експертів податкової галузі та фахівців структурних підрозділів ДФС. У нас є ще багато задумок, які обов’язково будуть реалізовані в наступних номерах», - наголосив під час свого виступ очільник відомства. 

У вас немає прав для коментування