Податкова інформує (28.05.2014)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 28 травня 2014, 14:40

Громадянин може обрати земельну ділянку для застосування пільги по земельному податку

Фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання та право на застосування пільги щодо сплати  земельного  податку, може самостійно обрати земельну ділянку, на яку буде отримано пільгу.

 Перелік категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, визначено у п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Звільнення від сплати земельного податку, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Водночас, відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ) право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Оформлюється таке право відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст.126 ЗКУ).

Отже, фізична особа, яка належить до категорії осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

Особливості справляння земельного податку визначені у статтях 269-290 ПКУ (розд. ХІІІ. Плата за землю). 

Отримання витягів з реєстру платників єдиного податку не є обов’язковим

 З 1 січня 2014 року набрав чинності закон України, від 24 жовтня 2013 року  № 657-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень” , яким  передбачено:

оприлюднення на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-порталі Міндоходів даних про реєстрацію суб’єктів господарювання платниками єдиного податку в органах Міндоходів;

відміну свідоцтв платника єдиного податку та забезпечення права платників отримати витяги із реєстру платників єдиного податку в органах Міндоходів.

Із врахуванням змін, внесених до Кодексу, реєстрація платників єдиного податку здійснюється на підставі:

реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;

електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України “Про-державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”;

реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі відсутності визначених Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного  податку, а у разі відмови у реєстрації платника єдиного податку - надати протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви, письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку.

Отримання витягів з реєстру платників єдиного податку не є обов’язковим для платників єдиного податку, оскільки з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування юридичних та фізичних осіб інформацією на єдиному державному реєстраційному веб - порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному  офіційному, веб - порталі Міндоходів щоденно оприлюднюватимуться дані з реєстру платників єдиного податку та інформація про осіб, реєстрацію яких як платників єдиного податку анульовано. Видача витягів з реєстру платників єдиного податку здійснюється безоплатно та  за запитом, про отримання витягу, що направляється або подається платником податку.

Отримані свідоцтва платників єдиного податку фізичними особами - підприємцями до 31 грудня 2013 року підтверджують перебування платника на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу із реєстру або внесення змін до реєстру. Бланк свідоцтва платника єдиного податку, який є документом суворого обліку, підлягає обов’язковому поверненню контролюючому органу, який видавав таке свідоцтво у разі отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування.

 

За матеріалами листа Міністерства доходів і зборів від 12.05.2014  № 10713/7/-99-99-17-02-02-17

 

Пенсіонерам на замітку

Мурованокуриловецьке відділення Могилів-Подільської ОДПІ інформує, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб включаються: суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує 10 тисяч гривень на місяць, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

З 1 липня 2014 року із суми перевищення 10 тисяч гривень (на місяць) нарахованої пенсії органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, утримуватимуть податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % (17 %).

(Закон України від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»).

 

Мурованокуриловецьке відділення Могилів-Подільської ОДПІ

 

У вас немає прав для коментування