Податкова інформує (17.09.2014)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 17 вересня 2014, 12:04

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб’єктів господарювання становлять 3 роки

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій становлять 1095 днів, з дня, що настає  за останнім днем граничного строку подання податкової  декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої деклараціїи та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Зазначена норма  визначена статтею 102 Податкового кодексу України.

Платники єдиного податку можуть піти у «податкову відпустку»

Суб’єкти господарювання, які працюють на першій і другій групах спрощеної системи оподаткування сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа поточного місяця.

Органи Міндоходів нараховують такі внески на підставі заяви платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Разом з цим спрощенці зазначених груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Для цього платник повинен мати підтверджену копію листка непрацездатності та подати її разом із заявою у довільній формі до територіального органу Міндоходів.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Але для того, щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів, рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст. 295 Податкового кодексу України.

 

Мурованокуриловецьке відділення Могилів-Подільської ОДПІ

У вас немає прав для коментування