Специфіка сучасної соціальної роботи вимагає високого рівня професіоналізму. Професіоналізм конкретного працівника є результатом його самореалізації в ході тривалого процесу професійного становлення, для якого характерні індивідуальна своєрідність й унікальність умов протікання.
Професійне становлення фахівця із соціальної роботи – цілісний і безперервний процес розвитку практичної, освітньої й дослідницької діяльності особистості у соціальній сфері, орієнтований на формування професійних знань, умінь, навичок і особистісних якостей, адекватних кваліфікаційним вимогам та етичному стандарту професії.
З метою підвищення кваліфікації соціальних фахівцівЦентром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено єдиний методичний день для працівників щодо опрацювання Порядку здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, зокрема складання оцінки потреб та плану соціального супроводження.
Директор РЦСССДМ в ході навчання зазначив, що план соціального супроводу містить комплекс послуг щодо забезпечення умов для підвищення виховного потенціалу сім’ї та створення умов для утримання, виховання та розвитку дитини-вихованця.
Планом передбачаються конкретні заходи щодо надання соціально-економічних, соціально-побутових, юридичних, психологічних, соціально-медичних, соціально-педагогічних та інформаційних послуг. Виходячи із обов’язків батьків-вихователів більша частина пунктів плану соціального супроводу має включати їх як безпосередніх виконавців.
Знову таки, залучення соціального працівника та фахових спеціалістів доцільно планувати у тих випадках, коли батьки не в змозі самостійно забезпечувати рішення проблем: юридичне оформлення документів, налагодження взаємодії між представниками різних структур, захист інтересів дитини на рівні органів місцевого самоврядування тощо.
За матеріалами Мурованокуриловецької РДА
17-05-23
17-03-22