Податкова інформує (05.04.2017)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 05 квітня 2017, 11:34

Триває деклараційна кампанія – 2017

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, що з початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:

  • при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання у дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;
  • при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;
  • при отриманні іноземних доходів;
  • в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

  • від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

До 1 травня 2017 року продовжено термін подання е-декларацій для посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, які подають її вперше

Жмеринська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області області звертає увагу, що 30.03.2017 набирає чинності Закон України від 23.03.2017 №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (далі – Закон №1975), який опублікований  у газеті «Голос України» від 29.03.2017 № 57.

Зазначеним Законом внесено ряд змін, зокрема, до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон №1700).

Відповідно до Закону №1975 розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700 доповнено пунктом 51, згідно з яким до 1 травня 2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Умови використання податкової знижки при користування іпотечним кредитом

Платник податків має право включити до податкової знижки у зменшення оподаткованого доходу платника податку за наслідками звітного  податкового року, фактично здійсненні ним протягом року витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визнається відповідно до т.. 175 Податкового кодексу України.

Право  на податкову знижку у платника виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

При цьому до податкової знижки включаються фактично здійсненні протягом звітного податкового  року  платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і  строк їх продажу (виконання, надання).

Слід звернути увагу, що право на включення до податкової знижки суми, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року в якому:

  • об’єкт житлової іпотеки придбавається;
  • збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі, якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Відповідно до ст. 17 Закону України від 5 червня 2003 року №898  «Про іпотеку» іпотека припиняться у разі, зокрема:

  • припинення основного зобов’язання або закінчення строку дії іпотечного договору;
  • реалізації предмета іпотеки відповідно до цього Закону;
  • набуття іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки.

Отже, як і придбавання предмета іпотеки, так і його припинення може здійснюватися протягом звітного  податкового року. При цьому, нормами Податкового кодексу не передбачено обов’язок платника податків мати на останній день звітного податкового року основне місце проживання за адресою де об’єкт житлової іпотеки будувався чи купувався, у разі якщо такий об’єкт нерухомості відчужено протягом звітного (податкового) року.

Таким чином, платник податків, який протягом звітного (податкового) року здійснив реалізацію предмета іпотеки має право на податкову знижку за умови здійснення таким платником податків протягом такого звітного року витрат у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, який був визначений платником податків як основне місце його проживання, зокрема, згідно із позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла, в період здійснення понесених витрат.

Нагадуємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резиденту у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних осіб або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподаткованого доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

Контроль фіскальної служби при виплаті зарплат та „працевлаштуванні нелегалів” додав бюджетам Вінниччини понад 2,3 мільйона гривень

На цьому наголошує начальник Головного управління ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський та зауважує, що протягом січня-лютого 2017 року службою проведено 32 перевірки з дотримання суб’єктами господарювання діючого законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. Як наслідок, тільки за рахунок цього, донараховано більш ніж 1,3 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб. З них до бюджету вже надійшло понад 0,5 мільйона гривень.

Разом із тим, за рахунок проведення контрольно-перевірочних та організаційних заходів щодо встановлення найманих працівників, праця яких використовується без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування, за перші два місяці роботи виявлено 500 фізичних осіб, якими сплачено до бюджету 579,9 тис. грн. податку.

Окрім того, виявлено та залучено до оподаткування понад 1200 громадян, які надавали різні послуги, без сплати податків. У підсумку їхнього „працевлаштування” до бюджету надійшло 441,8 тис. грн.

Високопосадовець нагадує, що наразі повнота і правильність виплати зарплат найманим працівникам Вінниччини, а також легалізація ринку праці – серед пріоритетних напрямків роботи фіскальних підрозділів регіону. 

У вас немає прав для коментування