Податкова інформує (20.07.2016)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Середа, 20 липня 2016, 11:48

З початку року платники податків Жмеринської ОДПІ  направили до бюджету 2583,4 млн.грн. військового збору

Таку суму надходжень мобілізовано до Державного бюджету протягом січня-червня поточного року Жмеринським, Барським ,Шаргородським та Мурованокуриловецьким районами . Це перевищує минулорічні показники відповідного періоду майже на 648,2  млн.грн. або на 33,5 %.

Нагадаємо, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір сплачується з усіх доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України. 

Повернення податкової знижки 

Жмеринська ОДПІ нагадує, що подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки можна до кінця року.

На сьогодні своїм правом на податкову знижку вже скористались 546 мешканців Жмеринського, Барського, Шаргородського та Мурованокуриловецького районів , які отримали з бюджету 651,2  тис. грн. Загалом на повернення коштів наразі претендують 708 громадян, які задекларували до повернення 800,4  тис. грн. податку на доходи фізосіб.

Порядок надання та перелік витрат, дозволений для включення до податкової знижки визначено статтею 166 розділу IV Податкового кодексу України.

Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку - резидентом протягом звітного 2015 податкового року у вигляді заробітної плати та нараховується лише в межах її розміру.

До податкової знижки за 2015 рік можна включити такі витрати:

  • частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;
  • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
  • сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
  • страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
  • суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
  • суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини;
  • суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу;
  • суми витрат за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла.

Такі витрати повинні бути документально підтверджені.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.

Для спрощення процедури подання декларації, в органах ДФС функціонує сервіс "Декларування oн-лайн", який міститься на веб-порталі Державної фіскальної служби. Завдяки сервісу, в системі реального часу, можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи. 

У вас немає прав для коментування