Податкова інформує (11.04.2016)

Автор: Сергій Категорія: Податкова інформує Створено: Понеділок, 11 квітня 2016, 11:42

Відпустка або лікарняний у приватного підприємця: нюанси

Підприємці, які знаходяться на єдиному податку першої і другої групи та не використовують працю найманих працівників, протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів звільняються від сплати єдиного податку (п.295.5 ст.295 Податкового кодексу України).

Для того щоб уникнути порушення терміну щодо сплати авансових платежів, які здійснюються не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки подавати до територіального органу ДФС до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності, з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності, доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

Дохід від репетиторських послуг необхідно задекларувати

Якщо викладач у 2015 році не був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності, проте надавав репетиторські послуги громадянам, він зобов’язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

До репетиторських послуг відноситься підготовка дітей до школи, вступу до учбових закладів, незалежного тестування, навчання будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт та інше.

Декларація подається до органів фіскальної служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Граничний термін подання декларації – до 04 травня 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859. 

За використання найманої праці без оформлення трудового договору передбачено відповідальність

Ст. 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі не оформлення чи неналежного оформлення трудового договору, порушення встановлених строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тощо.

Розміри штрафів за дані правопорушення коливаються від однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, до тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого скоєно відповідне порушення (від 1218 до 36540 гривень).

 

Сектор організації роботи Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області
Контакт: Онуфрійчук Наталія Дмитрівна  тел.: 067-385-96-57 

У вас немає прав для коментування